Kryme žmonės ne juokais išsigando – karas gali ateiti ir pas juos

Rusų okupuotame Kryme kai kurie žmonės rimtai išsigando, kad karas gali įsiplieksti ir pusiasalio teritorijoje, skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN savo „Telegram“ kanale.

Tokią nuomonę išsakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato atstovas Vadym Skibitsky.

„Pamažu tai pasiekia ir Krymo gyventojus. Mes tikrai stebime tuos klausimus, kurie yra susiję su tokiomis visuomenės nuotaikomis. Pasakysiu viena: pirma, jie pasikeitė tarp tų žmonių, kurie turi giminių mūsų valstybės teritorijoje… Ir antra, tai tie giminaičiai, kurie ten, kur žuvo broliai, sūnūs, tėvai… Grėsmė perkelti karą į Krymo teritoriją jiems jau tampa realybe“, – kalbėjo Skibitskis.


 

Sekmadienį Rusija kaltino Ukrainą surengus ataką Sevastopolyje, ši vadina tai provokacija

Per dronų ataką prieš Rusijos karinį jūrų laivyną okupuoto Krymo Sevastopolio mieste sekmadienį buvo sužeisti penki žmonės, pranešė Maskvos primestas gubernatorius Michailas Razvožajevas, apkaltinęs dėl jos ukrainiečius. Ukraina tai neigia ir vadina rusų pranešimą provokacija.

Sevastopolis yra pagrindinė Rusijos Juodosios jūros laivyno bazė 2014 metais aneksuotame Ukrainai priklausančiame Kryme.

„Šį rytą Ukrainos nacionalistai nusprendė sugadinti Rusijos karinio jūrų laivyno dieną“, Rusijoje minimą šį sekmadienį, pranešė M. Razvožajevas platformoje „Telegram“ ir pridūrė, kad buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant kariuomenės štabo darbuotojus.

Jis sakė, kad visi šventiniai renginiai buvo atšaukti „saugumo sumetimais“, ir paprašė miesto gyventojų, „jei įmanoma“, likti namuose.

Tuo metu Rusijoje planuojamos didžiulės iškilmės, įskaitant karinių jūrų pajėgų paradą Sankt Peterburge, kuriame dalyvavo prezidentas Vladimiras Putinas.

Tačiau Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas paneigė rusų pareiškimus apie „Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgį“ prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą Kryme.

„Pranešimas apie tariamą Ukrainos išpuolį prieš Juodosios jūros laivyno štabą Sevastopolyje yra akivaizdi provokacija. Mūsų Krymas iš okupantų bus išvaduotas ne taip, o daug efektyviau. Viskam savo laikas“, – rašė jis „Telegram“.

Rusijos parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – narė iš Krymo Olga Kovitidi savo ruožtu rusų žiniasklaidai pareiškė, kad smūgis suduotas iš miesto teritorijos.

„Išpuolis tikrai buvo įvykdytas ne iš išorės, o iš Sevastopolio teritorijos. Mieste vyksta išpuolio organizatorių paieškos operacija, jie bus surasti iki šio vakaro“, – teigė ji.

V. Putinas vasario 24-ąją pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, teigdamas, kad kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“ ir „demilitarizuota“. Tuo metu Kyjivas ir Vakarų šalys sako, kad ši agresija yra neišprovokuota ir nepagrįsta.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos pajėgos susigrąžino teritorijų, kurias Rusijos pajėgos užėmė nuo invazijos pradžios.

Trečiadienį Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė strategiškai svarbiam tiltui Antonivkos tiltui per Dniepro upę šalia Rusijos pajėgų okupuoto Chersono.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer