Ukrainos žiniasklaida: šalies gynėjai nukovė 720 rusų okupantų, pasiekta nauja psichologinė riba

Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad šalies gynėjai per pastarąją parą nukovė 720 rusų okupantų ir pasiekė naują psichologinę ribą.

Kaip šeštadienį rašo UNIAN, Ukrainos gynėjams nukovus 720 okupantų, iš viso žuvusių rusų karių skaičius pasiekė 130 590 ribą.

Teigiama, kad iš viso Ukrainos kariuomenė sunaikino 3 218 rusų tankų (dar 3 per pastarąją parą), 6 394 šarvuočių (6 per pastarąją parą), 2 220 artilerijos sistemas (5), 225 oro gynybos sistemas (3)  ir kitos karinės technikos ir kitos karinės technikos.

JAV paskelbė apie 2,2 mlrd. dolerių vertės naują ginkluotės ir amunicijos Ukrainai paketą

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie naują ginklų ir amunicijos Ukrainai paketą, kurio vertė siekia 2,2 mlrd. JAV dolerių (2 mlrd. eurų).

Pasak Pentagono, į paketą įtraukta daugiau šaudmenų didelio mobilumo raketinės artilerijos sistemoms HIMARS, kurios Ukrainos pajėgoms leido smogti taikiniams už Rusijos fronto linijos, daugiau oro gynybos sistemų ir šarvuotų transporto priemonių.

Be to, numatoma perduoti nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų (GLSDB), kurios galėtų beveik dukart – iki 150 km – padidinti Kyjivo smūgių Rusijos kariniams taikiniams nuotolį.

„Jie gaus ilgesnio nuotolio pajėgumų … kurie jiems leis vykdyti operacijas ginant savo šalį ir atkovoti savo suverenią teritoriją“, – pareiškė Pentagono atstovas spaudai Patas Ryderis (Petas Raideris).

Ukrainos vadovai pastaruoju metu prašė skubiai atsiųsti ilgesnio nuotolio amunicijos, o ketvirtadienį buvo pranešta, kad amerikiečiai suteiks neskelbiamą skaičių nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų, kurių veikimo nuotolis yra apie 150 kilometrų. Iki šiol ilgiausias JAV suteiktų raketų nuotolis buvo maždaug 80 kilometrų.

Gavusios GLSDB, Ukrainos pajėgos įgytų galimybę smogti taikiniams, tokiems kaip pagrindinės Rusijos pajėgų tiekimo linijos, ginklų sandėliai ir aviacijos bazės, Rusijos okupuotose Donbaso, Zaporižios ir Chersono srityse bei šiaurinėje okupuoto Krymo dalyje.

P. Ryderis sakė nežinąs, kaip Ukraina planuoja panaudoti šias bombas, kurias gamina „Boeing“ ir „Saab“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer