Laurynas Kasčiūnas apie Paleckio sėbrų lankymąsi Maskvoje: „Jie priartėja prie tos išdavystės ribos“

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Algirdas Paleckis tupėdamas už grotų Kauno tardymo izoliatoriuje įkūrė organizaciją ir elektroniniu būdu pasirašė jos įsteigimo dokumentus, nors kaliniai internetu laisvai naudotis negali. Paleckis teisinasi neva jis to nedaręs. Izoliatoriuje vyksta kratos.

O organizaciją įkūrę Paleckio sėbrai, kurie apsišaukė Lietuvos atstovais ir vyko pas Lukešenką tarnauti rėžimo propagandai, dabar rengia tokį pat vizitą į Maskvą, kur susitikinęs su Lietuvai karu grąsininčiais Rusijos dūmos deputatais.

Anot Seimo nacionalinio komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno, ši nevykėlių kompanija yra tik Kremliui naudingi idiotai. Visgi Valstybės saugumo departamentas juos stebės po padidinamuoju stiklu.

Savo paskutinę vakarienę laisvėje prieš porą mėnesių valgęs Algirdas Paleckis šiandien ragauja Kauno tardymo izoliatoriaus duoną. Tačiau už šnipinėjimą Rusijai nuteistam ir įkalintam Paleckiui tai nesutrukdė įsteigti „Tarptautinės geros kaimynystės forumo“ organizacijos. Kauno tardymo izoliatoriuje nuo gegužės vidurio kalintis Paleckis, birželio pabaigoje elektroniniu parašu pasirašė organizacijos steigimo dokumentus. O tam reikalingas ir interneto ryšys, ir telefonas, kurie laisvės atėmimo vietose yra draudžiami.

Galimai jisai galėjo perduoti duomenis, kad būtų pasirašytas kvalifikuotu parašu, bet vėlgi čia yra įvykio aplinkybės“, – komentuoja Kauno tardymo izoliatoriaus atstovas Almantas Atkučaitis.

Tad Kauno tardymo izoliatoriuje ir Paleckio kameroje atliktas vidinis tyrimas.

„Tai ar krata buvo atlikta? – Taip, buvo atlikta krata. – Ir nerado nieko? – Draudžiamų daiktų rasta nebuvo“, – kalba Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Paleckis Kauno tardymo izoliatoriaus pareigūnams aiškino, kad elektroniniu būdu parašą padėjo ne jis, o neva jo pavaduotojas.

„Yra duomenų, kad galimai galėjo būti ir suklastotas pasirašymas, o galbūt ir tas pats žmogus pasirašė. Tai šioje vietoje tyrimai yra atliekami ir, manau, artimiausiu metu atsakymus ir mes, ir visuomenė gausim“, – tikina E. Jablonskas.

Paleckis, nors ir kalintis, teisiškai organizaciją esą įkurti galėjo, o už jį pasirašyti galėjo nebent Paleckio įgaliotas atstovas, tačiau prašymo dėl įgaliojimo sudarymo į Kauno tardymo izoliatoriaus administraciją jis nesikreipė. Paties Paleckio elektroninį parašą mato ir Registrų centras.

„Šiuo atveju, kad tas asmuo įgaliotų kitą asmenį už jį atlikti kažkokius veiksmus nesame gavę, tai parašą matome būtent minimo asmens“, – kalba Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

O jei paaiškėtų, kad Paleckio elektroninį parašą suraitė kitas asmuo.

„Tam asmeniui, kuris toki veiksmą atliko, tai yra, pasirašė ne savo parašu, taip, be abejo, yra atsakomybė, kuri numatyta turbūt ir baudžiamajame kodekse, nes čia yra dokumentų ir duomenų klastojimas“, – tvirtina M. Samkus.

O „Tarptautinę geros kaimynystės forumo“ organizaciją Paleckis įsteigė su gerai Valstybės saugumo departamentui žinomais asmenimis: prorusiškos propagandos platintoju Kazimieru Juraičiu, Mindaugu Ramoška, Dmitrijum Glazkovu ir į Baltarusiją kartu su Juraičiu pas Lukašenką vykusia Erikai Švenčioniene. Pastaroji birželio pabaigoje Paleckį lankė kalėjime, o vėliau vaizdo įraše kartu su Juraičiu dalinosi įspūdžiais ir jų organizacijos vizija.

„Mūsų judėjimas mato visumą problemų, ir tų problemų sprendimą mato kaip valstybės kėlimą nuo pamatų, naujos valstybės kėlimą, ir, ko gero, kitoj santvarkoj…“, – kalba „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė Erika Švenčionienė.

Ta pati Švenčionienė Baltarusijoje kalbina Lukašenką: „Pradėkime atstatyti normalius santykius. – Būčiau labai dėkinga, jeigu šitame kadre galėčiau būti šalia jūsų, kad mano šalis pamatytų.“

Ten ji, kartu su Juraičiu ir kitais apsišaukę Lietuvos atstovais susitikinėjo su Lukašenka, pozavo ir kalbėjo jį aptarnaujantiems propogandistams, gyrė diktartorių, keikė Lietuvą ir kitaip atliko priešiškam rėžimui naudingų idiotų vaidmenį. Dabar tie patys Paleckio sėbrai kaip kalėjime įsteigtos organizacijos nariai keliauti vizito į Maskvą, kur susitiks su Rusijos dūmos nariais.

„Susitikimai numatyti gana įvairūs, nuo susitikimų su parlamentu, iki visuomeninių, dalyvavimo spaudos konferencijose, TV laidose, mes ten būsime 5 dienas“, – kalba E. Švenčionienė.

Vizito į Maskvą 1940-aisiais liepos 23-ąją važiavo ir Algirdo Paleckio senelis Justas Paleckis, kuris prašė, kad Lietuva būtų priimta į Sovietų sąjungą. Tad tikriausiai neatsitiktinai „forumininkai“ skelbiasi į kelionę išvykstantys būtent liepos 23-ąją.

„Stalino saulės vežėjai veš dabar Putino saulę į Lietuvą. Tikrai taip. Būtų gerai, kad jie ten ir liktų. Aišku, suprantam, kad iš esmės tai yra nevykėlių gauja, neturinti jokio realaus poveikio Lietuvos politinei sistemai, neturinti nei jokios politinės partijos, kuri galėtų daryti įtaką“, – sako Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Ir visgi su diktatoriais mėgstanti bendrauti kompanija ryšių su Kremliumi turėti gali.

„Net neabejoju, kad jie yra panaudojami kaip naudingi idiotai. Mažų mažiausiai. Jeigu tik tai bus aptiktas tiesioginis ryšys su Kremliumi, tai jau yra baudžiamasis kodeksas ir santykis su mūsų valstybės nepriklausomybe ir tai jau įsijungia kiti mechanizmai“, – aiškina L. Kasčiūnas.

O dėl tokių apsišaukėliškų delegacijų vizitų, anot Kasčiūno, reikėtų peržiūrėti ir baudžiamąjį kodeksą.

„Jie priartėja prie tos išdavystės ribos, bet galbūt kai kuriais atvejais, na, teisine prasme neatrodo, kad ją peržengė, nes iš tikrųjų būtų nelabai gerai, kad tu pradedi ikiteisminį tyrimą, sakykim taip, o po to sukuri jam galimybę turėti platformą ir aiškinti, kad jis yra sunaikintas politiškai, kad valstybė čia už kitokią nuomonę kovoja. Padaryti politinę auką iš jų“, – kalba L. Kasčiūnas.

Anot Kasčiūno, šie veikėjai liniją yra peržengę, tad valstybės saugumo departamentas ne tik stebi, bet ir stebės juos po padidinamuoju stiklu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer