Laurynas Kasčiūnas: galutinis tikslas turėtų būti vizų galiojimo stabdymas rusams ES mastu

Galutinis tikslas turėtų būti išduotų Rusijos piliečiams vizų galiojimo stabdymas bei naujų neišdavimas visos Europos Sąjungos (ES) mastu, bet kol to siekiama, verta svarstyti apie regioninius sprendimus, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį sakė, kad jeigu ES nesutartų dėl turistinių vizų rusams neišdavimo, Lietuvos pareigūnai siūlytų regiono lygiu užkirsti kelią rusų turistams patekti į jų teritoriją.

„Mano požiūriu, galutinis tikslas mūsų turėtų būti iš esmės naujų vizų draudimas ir senų vizų galiojimo sustabdymas visos Europos Sąjungos mastu. Jeigu tai nepavyksta, labai tikėtina, kad bus sunku to pasiekti, tada turime tai padaryti regioniniu mastu“, – Žinių radijui trečiadienį sakė L. Kasčiūnas.

Jis priminė, kad uždraudus skrydžius iš Rusijos į ES, itin padaugėjo kelionių sausumos keliais, taigi, per valstybes, turinčias sieną su Rusija.

„Skaičiai tų turistų vasarą išaugo ir aš manau, kad turistauti dabar reikėtų Rusijos Federacijos piliečiams Taganroge, o ne kur nors prie Baltijos jūros“, – pridūrė L. Kasčiūnas, kalbėdamas apie Azovo jūros uostą Rusijoje.

Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Lietuva buvo viena pirmųjų ES valstybių apribojusių naujų Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams.

Talinas žengė dar toliau ir į šalį neįsileidžia Rusijos turistų, turinčių Estijos išduotas Šengeno vizas. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo G. Landsbergio, šis draudimas neapima mūsų rusų turistų, jis taikomas tik keliems tūkstančiams asmenų.

Čekija, kuri šiuo metu pirmininkauja ES, pasiūlė, kad draudimas išduoti vizas visiems Rusijos piliečiams galėtų papildyti Bendrijos paskelbtas sankcijas Maskvai.

Tačiau su tokiu sprendimu nesutinka Berlynas. Pasak Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco), invazija į Ukrainą „nėra Rusijos žmonių karas, tai – Putino karas“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer