Nausėdos tėtis Antanas švenčia 93-ąjį gimtadienį: atskleidė, ko trokšta

Šiandien, rugpjūčio 21 dieną, savo 93-ąjį gimtadienį švenčia Prezidento Gitano Nausėdos tėtis Antanas. Vyras naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokiomis nuotaikomis gyvena, ar dažnai bendrauja su sūnumi ir kokią įsimintiniausią dovaną iš vaikų yra gavęs.

Susisiekus su A. Nausėda, vyras padėkoja už sveikinimus ir pripažįsta nelabai mėgstantis švęsti gimtadienius. Todėl ir šiandien šią progą paminės labai kukliai.

„Nemėgėjas, žmona irgi nemėgėja buvo, ta tradicija nevyrauja. Vaikai kartais suorganizuodavo ką nors, nusivesdavo į šašlykinę, tik tiek, o iškilmių neorganizuoju.

80-metį švenčiau, broliai, sesuo, žmona dar buvo gyvi, o dabar tai ne, kukliai taip. Išeisiu į parką, su lazdom pasivaikščiosiu, saulutėje pasėdėti mėgstu, turiu suolą, ypatingai nieko daugiau.

Ir draugų tokių mano amžiaus turėdavau, bet jau neliko, išėjo į kitą pasaulį, kiti išvažiavę, neturiu čia tokių artimų, su kuriais galėčiau taip „pabaliavot“ ar padraugaut“, – pasakoja Prezidento tėtis.  

Džiaugiasi praėjusiais metais

Šiandien, žvelgdamas į praėjusius metus, A. Nausėda džiaugiasi, kad jie išties buvo sėkmingi. Pasak vyro, svarbiausia, kad nesušlubavo sveikata.

„Negaliu nieko sakyti, sportą išlaikiau visus metus, vaikščiojimus pagal gydytojų patarimus, neatsitiko jokių nelaimių, gana gerai praėjo metai“, – teigia jis.  

Prezidento tėtis atskleidžia artėjančiais metais planuojantis taip pat neapleisti sporto. Vyras pasakoja mėgstantis aktyviai leisti laiką, tačiau priduria, kad tą daro tik laikydamasis gydytojų rekomendacijų.

„Galvoju pratęsti tą visą vaikščiojimą su lazdomis. Maršruto labai didinti nerekomendavo daktarai, kadangi yra sąnarių išsinešiojimas, aš jaunystėje lakstydavau maratonus, sportinius ėjimus, ilgas distancijas 50 kilometrų.

Tai senatvėje, matyt, atsiliepė. Gydytojai sakė sumažinti didelius krūvius, nors noras yra didelis. Atsikeli ryte ir negali iškęsti, iškart imu lazdas ir einu“, – juokiasi A. Nausėda.  

Vyras pasakoja vasaros dienas taip pat leidžiantis aktyviai. Nors galimybių kur nors pakeliauti per daug neturi, pasak A. Nausėdos, darbų namuose niekuomet netrūksta, tad ir sėdėti rankas sudėjus netenka.  

„Niekur toli neišvykstu, su broliuku pavažiuoju, kapinės yra Darbėnuose, grįždami Palangos pajūryje pavaikštinėjam, pabraidom, tokių didelių išvykų nedarau.

Yra didelis kiemas, sodas, obelys, byra obuoliai anksti, kadangi sausas oras, tai porą kibirų turiu prigriebti, kad į šiukšliadėžę išpilti, žolę nupjauti, laistyti, turiu darbo, visą laiką judu.

Esu patenkintas. Pagal daktarų patarimus sustabarėti galima, jeigu gulėsi, o jeigu judėsi, tai gerai jausiesi ir sveikai. Šito laikausi ir tada gerai jaučiuosi“, – teigia jis.  

Norėtų su sūnumi praleisti daugiau laiko

A. Nausėda pasakoja, kad sūnus Gitanas kiekvienais metais nepraleidžia jo gimimo dienos ir, jeigu tik turi galimybę, visuomet šia proga atvyksta pasveikinti tėčio.

„Daugiausiai, kol būna Respublikoje, kartais išvykęs būna į užsienį, stažuotės būdavo, tai negalėdavo, o taip tai atvažiuoja ir duktė, ir sūnus aplanko“, – pasakoja vyras.  

Prezidento tėtis teigia labai besididžiuojantis savo sūnumi. Tačiau liūdnai pripažįsta, kad dėl užimtos Gitano Nausėdos darbotvarkės, susitikti pavyksta daug rečiau nei anksčiau. 

„Ir didžiuojuosi, ir liūdžiu. Anksčiau, kol buvo darbuotojas, banke dirbo, kitose pareigose, tai atvažiuodavo, ilgai būdavom kartu, bendraudavom, o dabar užsiėmęs, nelaisvas, problemos tokios didelės, kad man jo gaila tiesiog.

Dėl to aš pergyvenu. Dvigubi jausmai, ir tokie, ir tokie. Bet ką padarysi, jeigu reikia ir susitvarko, tai tegul padirbėja“, – teigia jis.  

A. Nausėda sako norintis su sūnumi praleisti daugiau laiko, tačiau supranta, kad to nepavyksta padaryti dėl svarbių priežasčių. Todėl jie stengiasi ryšį palaikyti bent telefonu. 

„Kartu pabūti išeina nedaug, kalbamės per savaitę beveik po porą trejetą kartų, daugiausiai po darbo, vakare jau, o, kai būna šitam krašte, visada aplanko.

Nueinam, pavalgom, pasišnekam ta pačia proga, o tokių išvykų kartu nebuvo progos, jis labai užsiėmęs. Kol nebuvo tam poste, tai jis buvo laisvesnis, tai daugiau pasišnekėdavom, ilgai, o dabar jis visą laiką būna ne vienas, taip, kad santykiai truputį yra retesni ir trumpesni“, – pasakoja Prezidento tėtis.  

Įsimintiniausia dovana

Nors, pasak A. Nausėdos, gimtadienio proga iš vaikų jis yra gavęs ne vieną staigmeną, jo teigimu, viena dovana iki šiol yra pati praktiškiausia ir dažniausiai naudojama.

„Televizorius, neprisimenu, prieš kiek tai metų, kai buvo prastas, tai jie man padarė siurprizą. Tai kažkuriais tai metais didelį, tokiu dideliu ekranu padovanojo, dabar daugiausiai prie jo praleidžiu laiko“, – pasakoja Prezidento tėtis.  

Paklaustas, ko norėtų sau palinkėti, A. Nausėda sako svajojantis tik apie keletą dalykų: „Kad nesirgčiau nemaloniomis ligomis ir būtų ramus laikotarpis, nevyktų taip, kaip Ukrainoje vyksta dabar. Ir būtų mūsų šalyje ramybė. Kad būtų, be abejo, saulutė, šiltas geras oras.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer