Lietuviai jau ruošiasi Kalėdoms ir taupyti nežada: „Aš jau praėjusią savaitę nusipirkau modernią eglutę“

Kai Vėlinės dar net nepraėjo, parduotuvės jau ruošiasi Kalėdoms: šalia kapinių žvakių ir vainikų, žybsi šventinės girliandos ir kalėdinės eglutės. Parduotuvių lentynos pilnos įvairiaspalvių žaislų ir šventinių dekoracijų.

O tautiečiai jau po truputį perka ir kalėdinius papuošimus namams. Atliktos apklausos rodo, kad apie pusė tautiečių, nepaisydami kaip ant mielių augančių kainų ir sąskaitų už elektrą ir šildymą, šiųmetėms šventėms ir kalėdinei namų puošybai taupyti nežada.

Lietuviai perka ne tik kapinių žvakes, gėles ar vainikus, bet renkasi ir kalėdines dekoracijas. Parduotuvėse šventinę atmosferą jau kuria žaliuojančios eglutės, žvilgantys žaislai, ir besirikiuojantys spragtukai su nykštukais:

„Aš jau praėjusią savaitę nusipirkau modernią eglutę.“

„Turim nykštukų, ir anūkų, be abejo, gėlyčių nusipirksim.“

„Eglutę, papuošalus naujus kokius.“

„Tų turbūt kažkokių dekoracijų, bet labai minimaliai.“

„Eglutę turiu, tai gal kokių žaisliukų pirkčiau, o kiek ketinu. nežinau, kad gražu būtų.“

„Dekoracijų, žaisliukų, gal kažkokių smulkmenų mielų.“

O tai, kad žmonės jau perka dekoracijas Kalėdoms, patvirtina ir namų apyvokos daiktų parduotuvės.

„Perka gėles, žvakes, žibintus, bet tuo pačiu nuperka ir Kalėdinių žaislų. Pradėjom prekiauti spalio pradžioj. Daug įmonių ateina, pasižiūri, Ir eglučių teko parduoti nemažai, girliandų, apšvietimo, ateina dizaineriai, išsirenka prekių“, – sako „Žalios stotelės“ pardavėja – konsultantė Danutė.

„Pirkėjų įpročiai labai panašūs, nes vos tik pirmosios prekės atsiranda lentynose – žmonės pradeda pirkti“, – tvirtina „IKEA“ atstovė Renata Dantė.

O štai IKEA atliko ir apklausą – klausė lietuvių, kiek šiemet ketina išleisti namų paruošimui Kalėdoms bei kas jiems padeda sukurti kalėdinę dvasią. Apklausos duomenimis, daugiau nei 40 proc. tautiečių, nepaisant infliacijos ir aukštų energetikos kainų, šiemet Kalėdoms išleis tiek pat, kiek ir praėjusiais metais. O 20 procentų – netgi daugiau.

„Jei klausiame – kiek planuoja išleisti dovanoms, tai apie 20 proc. teigia, kad išleis iki 30 eurų, panaši proporcija sako, kad išleis iki 100, ir ketvirtadalis sako, kad išleis daugiau nei 100“, – kalba R. Dantė.

Kiek planuoja išleisti mūsų pakalbinti gyventojai?

„Manau, kad iki šimto, ne daugiau.“

„Daug dekoracijoms neketinu, nes turiu iš praėjusių metų. Gal iki 100.“

„Oj, sunku pasakyt.“

„Žiūrint, kokio dydžio eglę reikės pirkt, tai čia didžiausios išlaidos turbūt. Grubiai su viskuo kokį 100 eurų.“

„Kiek ketinu – nežinau, kad gražu būtų, gal nelabai svarbu kiek. Nuo 50 iki 100 maksimum.“

„Sunku pasakyt. Kokia nuotaika bus, tiek ir išlaidų.“

„Atvažiuojam retai, tai tikriausiai daug. Gal 100, gal daugiau.“

Daugely apklausoje dalyvavusių lietuvių visgi atsakė, kad svarbiausi dalykai per Kalėdas jiems tie, kurie nekainuoja – susitikimas su šeimos nariais, šventinė nuotaika, išpuoštos gatvės ir namai bei tvyranti gerumo ir bendrystės atmosfera.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer