Lietuvos gamta pademonstravo savo galią: vaizdas gniaužia kvapą

Praėjusią savaitę pro Lietuvą praslinkusi audra ne vieną privertė pakelti akis į dangų – gamta apdovanojo įspūdingais reginiais. Vieną jų birželio 28 dieną Kauno rajone, netoli Garliavos, pavyko užfiksuoti Edgarui Medzevičiui – gamta pademonstravo savo galią didžiuliais audros debesimis.

Populiarioje „Facebook“ gamtos reiškinių stebėtojų grupėje „Orų entuziastai“ nuotraukomis pasidalinęs Edgaras rašė: „Kauno r. netoli Garliavos užklupo netikėtai. 2023.06.28 22:00.“

Užfiksuoti debesys sužavėjo tūkstančius, žmonės komentaruose stebėjosi, kokį įspūdingą vaizdą pavyko nufotografuoti.

Toks derinys  neįprastas

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt dalinosi ir Alytuje Gyčio Valaikos užfiksuotais gamtos didybę demonstruojančiais debesimis.

Susiekus su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovu spaudai G. Valaika paaiškėjo, kad tokie debesys niekuo neišskirtiniai, o vasaros metu, artėjant audroms, jų pasitaiko nemažai.

„Iš esmės šie debesys – gana paprasti. Nuotraukoje matyti Šiaurės Vakaruose besileidžianti saulė, o nuo Šiaurės link Pietų – atslenkantys audros debesys su arkiniais, atsikišusiais debesimis.

Jie labai gražiai apsišvietė ir taip susiformavo neįprastas debesų slinkimo ir saulės švietimo kampas. Toks vaizdinys iš tiesų yra gana retas“, – komentavo G. Valaika.

Toks sutapęs derinys, kuomet saulė, esanti prie horizonto, apšvietė arkinius debesis yra iš tiesų neįtikėtinas reginys. Nors tokie audros debesys, anot hidrometeorologo, nėra kažkuo ypatingi vasaros metus, tačiau toks saulės ir debesų susitikimas – ne itin dažnas reiškinys:

„Toks vaizdas – įdomus, nes ir spalvos labai greitai keitėsi, ir arkinio debesies struktūroje buvo galima įmatyti nosį ar veidą. Vėliau pasimatė ir tamsesnės formos, tad nors debesys ir neypatingi, bet saulėlydžio ir audros derinys buvo vaizdingas.“

Artimiausi orai

BNS praneša, kad artimiausiomis dienomis netrūks lietaus, tačiau bus vasariškai šilta, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai.

Pirmadienio naktį šiaurės vakarinėje šalies dalyje numatomas trumpas lietus. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s, vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose gūsiai 15–18 m/s. Žemiausia temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Dieną vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose numatomi trumpi lietūs, vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai.

Antradienį vietomis, daugiausia šiaurės vakariniuose rajonuose, numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s, naktį pajūryje, dieną šalies šiaurės vakaruose vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 10–15, pajūryje 16–18 laipsnių šilumos, dieną šils iki 20–25 laipsnių.

Trečiadienį kai kur trumpai palis, griaudės perkūnija. Vėjas daugiausia pietų, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 9–14, pajūryje 15–17 laipsnių šilumos, dieną šils iki 23–28 laipsnių.

Hidrologinė situacija

Birželio 30 d. daugelyje šalies upių vandens lygiai ir toliau pamažu kyla, 1–12 cm per parą. Vietomis (šiaurinė, pietinė, vakarinė dalis) stebimas 1–12 cm kritimas.

Vandens temperatūra upėse 16–22, ežeruose – 21–23, Kuršių mariose – 20–22, Baltijos jūroje – 18–20 laipsnių šilumos.

Artimiausiu metu ir toliau numatomas nedidelis vandens lygių svyravimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer