Link Chersono pajudėjo didelė rusų technikos kolona

Tvyrant įtampai dėl Chersono likimo, link šio miesto iš Krymo pajudėjo didelė rusų technikos kolona. Anot Melitopolio mero, dar antradienį iš laikinai okupuoto pusiasalio išvažiavo apie 40 technikos vienetų. Vietos gyventojai praneša, kad rusų technika Melitopolyje juda ir trečiadienį.

Svarbiausi trečiadienio įvykiai:

15:04 | Link Chersono pajudėjo rusų technikos kolona

Ukrainos Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas pranešė, kad iš Krymo į Chersoną pajudėjo didelė rusiškų mašinų kolona. Anot UNIAN, apie tai jis pranešė interviu Ukrainos televizijai metu.

Pasak jo, rusų kolona pajudėjo liepos 12 d.

„Pažymėtina, kad iš Krymo vėl gabenama ir rusiška technika. Vakar didelė technikos kolona nuvažiavo Chersono kryptimi“, – sako F. Fiodorovas.

Meras sako, kad koloną sudaro apie 40 technikos vienetų. Jais gabenamas ir kuras, amunicija.

„Pavojus dar visiškai neišnyko“, – Melitopolio gyventojams pabrėžė I. Fiodorovas.

Meras sako, kad trečiadienį, liepos 13-ąją, vietos gyventojai pranešė miesto centre matę gabenamus artilerijos įrenginius ir tankus. Internete jau plinta užfiksuotų įrenginių nuotraukos.

Ekspertų nuomone, Chersonas artimiausiu metu gali tapti aršių kovų lauku.

14:43 | Įsijungė pavojaus sirenos

Beveik visoje Ukrainos teritorijoje įsijungė pavojaus sirenos, praneša „Kanal 24“. Teigiama, kad Zaporižios, Kyjivo ir kai kuriuose kituose regionuose buvo girdėti sprogimai.

13:44 | Iranas sako neteikiantis ginklų Rusijai

Iranas netiekia ginklų Rusijai, kad neišprovokuotų tolesnės situacijos eskalacijos Ukrainoje, interviu Italijos laikraščiui „La Repubblica“ pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Hosseinas Amiras Abdollahianas.

„Su Rusija esame sudarę gynybos susitarimus, tačiau nepadėsime nė vienai iš šiame konflikte dalyvaujančių šalių“, – sakė ministras.

Dar antradienį JAV pareiškė, kad Iranas galimai ruošiasi siųsti Rusijai dronų, kuriais ji galėtų smogti Ukrainai.

13:09 | Šimonytė: tikėtina, kad šią savaitę EK paskelbs gaires dėl Kaliningrado tranzito

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį pareiškė, jog tikėtina, kad Europos Komisija šią savaitę paskelbs atnaujintas gaires dėl sankcionuotų rusiškų prekių Kaliningrado tranzito.

„Yra tikėtina, jog šią savaitę kažkada Europos Komisija paskelbs savo atnaujintą gairių tekstą“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

12:36 | Ukrainos žvalgyba: Rusija nepasiekė pagrindinio tikslo

Rusija nepasiekė savo pagrindinio tikslo – okupuoti Ukrainą – ir ruošiasi aneksuoti jau užgrobtas teritorijas, sako Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato atstovas Vadimas Skibickis, rašo UNIAN.

„Rusijos strateginis tikslas dėl visiškos mūsų teritorijos okupacijos nepasiektas. Antra, mes aiškiai matome ir turime informaciją, kad tiek Rusijos Federacijos įstatymų leidžiamojoje institucijoje, tiek vyriausybėje, tiek kitose struktūrose visi klausimai siejami su galima laikinai okupuotų teritorijų integracija į Rusijos Federaciją – politiškai, ekonomiškai ir teritoriškai. Kaip tai įvyks, pamatysime arčiau rudens. Rugsėjo 11-oji yra vienintelė balsavimo diena“, – sakė V. Skibickis.

Jis taip pat pažymėjo, kad žvalgyba fiksuoja suaktyvėjusias priemones, skirtas užgrobtoms teritorijoms Donecko, Chersono ir Luhansko srityse aneksuoti. Anot V. Skibickio, ruošiamasi vadinamiesiems referendumams.

Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusijoje yra rengiamos įstatymų iniciatyvos, kurios galėtų supaprastinti pilietybės gavimo tvarką dėl teritorijos integracijos ar prisijungimo prie Rusijos Federacijos ir kt. Anot V. Skibickio, bendra mobilizacija Rusijoje gali būti paskelbta oficialiai paskelbus karą. Šiuo metu Rusija savo karą Ukrainoje vadina kitu pavadinimu – „specialiąja operacija“.

„Putinas nepripažįsta, kad per trumpą laiką nepasiekė savo pagrindinio tikslo – okupacijos, jis tęsia vadinamąją „specialiąją karinę operaciją“ ir nenori pripažinti, kad tai plataus masto karas. Ir ne tik Luhansko ir Donecko sričių teritorija, kaip jie kalbėjo, tai yra plataus masto karas prieš Ukrainos valstybę, prieš Ukrainos žmones“, – apibendrino jis.

12:04 | Separatistų lyderis: mirties bausmė bus įvykdyta sušaudant

Mirties bausmė vadinamojoje Donecko liaudies respublikoje bus įvykdyta sušaudant, pareiškė prorusiškų separatistų lyderis Denisas Pušilinas, rašo UNIAN.

Šiuo metu vadinamosios Donecko liaudies respublikos teritorijoje yra mirties bausme nuteisti Didžiosios Britanijos piliečiai, gynę Ukrainą – Seanas Pinneris ir Aidanas Aslinas – bei Maroko pilietis Saadounas Brahimas.

Jungtinė Karalystė pasmerkė tokį nuosprendį.

11:06 | Žuvusiųjų Chasiv Jare skaičius išaugo iki 47

Rusijos raketos savaitgalį smogė į gyvenamąjį namą Chasiv Jare. Žuvusiųjų skaičius trečiadienį išaugo iki 47, praneša Donecko srities vadovas Pavlo Kyrylenko.

Anot jo, gelbėjimo operacija vis dar tęsiasi.

Rusija daugiabučiui smogė šeštadienio vakarą.

10:58 | Ukrainiečiai praneša apie dar vieną rusų nesėkmę

Antradienį rusų užgrobtoje karinėje bazėje netoli Melitopolio buvo sunaikinti rusų šaudmenys. Kaip praneša miesto meras Ivanas Fiodorovas, sprogimai tęsėsi kelias valandas.

Anot mero, rusų okupantai į šią bazę persikėlė neseniai, mat pagrindinę jų bazę neseniai sunaikino Ukrainos pajėgos, rašo „Kanal 24“.

Ši bazė yra įsikūrusi maždaug už penkių kilometrų nuo Melitopolio. Anot mero, čia yra du kariniai daliniai – Nepaprastųjų situacijų ministerijos ir dalinys, kurį Ukrainos ginkluotosios pajėgos naudojo karui prasidėjus.

„Sunaikinus karinę bazę, dalis priešo technikos ir amunicijos persikėlė į Myrne kaimą. Vakar apie 14:00 val. ten girdėjosi apie 20–25 sprogimai. Po to kilo juodi tiršti dūmai, o sprogimai tęsėsi 4–5 valandas“, – kalbėjo I. Fiodorovas.

Meras pridūrė, kad dėl detalesnių duomenų apie sprogimus reikėtų palaukti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešimo.

10:06 | Rusija smogė Kramatorskui

Trečiadienio rytą Donecko srityje esančiame Kramatorske nugriaudėjo galingi sprogimai. Anot UNIAN, pirmiausia informacija apie tai pasirodė vietos „Telegram“ kanaluose.

Sprogimus Kramatorske patvirtino ir miesto meras Oleksandras Hončarenka. Anot jo, okupantai surengė du smūgius.

„Linksmas rytas. Du smūgiai Kramatorske anksti ryte, miško juostoje ir pramoninėje zonoje. Kol kas aukų nėra. Toliau tiriame pasekmes“, – sakė jis.

09:57 | Haidajus: rusai taupo amuniciją ir pasiuntė į Luhanską spec. paskirties dalinius

Ukrainos ginkluotosios pajėgos kone kasdien neutralizuoja rusų sabotažo ir žvalgybos grupes Luhansko srityje, „Telegram“ pranešė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus.

Anot jo, rusai dėl amunicijos trūkumo stiprina ardomosios žvalgybos priemones.

„Ne, Rusijos kariuomenė apšaudymo nestabdo. Tačiau greičiausiai ji saugo turimas šaudmenų atsargas, nes jų tiekimą nutraukė mūsų naujų ilgo nuotolio ginklų eksploatacija. Pastaruoju metu kariniai sandėliai Kadijivkoje ir Luhanske buvo susprogdinti.

Šiąnakt Luhansko pramoninėje zonoje taip pat kilo neramumai. Taigi, pirmyn, vėl ateina okupantų DRG, bandydami rasti silpnąsias mūsų gynybos vietas“, – sakė jis.

DRG yra diversinė ir žvalgybos grupė, specialiosios paskirties padalinys.

Kaip sako S. Haidajus, rusai spaudžia ne tik iš Lysyčansko ir Popasnajos, bet ir iš Izyumo pusės.

„Žinoma, tos Luhansko srities gyvenvietės, kurias tebelaikome, yra toli nuo ten. Tačiau tai kelia grėsmę dideliems Donecko srities miestams, todėl gali sutrikdyti ar priversti atstatyti mūsų gynybinius įtvirtinimus. Pavojaus iš ten negali kilti“, – pridūrė jis.

Anot Luhansko srities vadovo, per vieną dieną buvo įvykdyti keturi raketų ir du oro smūgiai. Okupantų artilerija taip pat nesustabdo šių ir šalia esančių gyvenviečių naikinimo. Liepos 12 dieną rusai 13 kartų panaudojo ginklus gyvenamųjų namų kryptimi.

Anksčiau S. Haidajus pareiškė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali imtis kontrpuolimo ir išlaisvinti užgrobtas teritorijas, jei turės reikiamą kiekį ginklų. Manoma, kad siekdamas užkirsti kelią tokiai raidai, Kremlius bandys aneksuoti Luhansko ir Donecko sritis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer