„Man sakė, kad neišgyvensiu“: legendinė ukrainiečių paramedikė Taira papasakojo apie gyvenimą rusų nelaisvėje

Legendinė Ukrainos felčerė Julija Pajevskaja, geriau žinoma slapyvardžiu Taira, interviu „Deutsche Welle“ pasakojo apie gyvenimo sąlygas rusų nelaisvėje. Ji sako, kad priešu negalima visiškai pasitikėti, nes viskas, ką sako Rusija, yra melas.

Žurnalistams ji pasakojo apie tris mėnesius nelaisvėje, kuri, anot jos, buvo labai sudėtingas išbandymas.

„Nelaisvė ir laisvės suvaržymas pakeičia kiekvieno žmogaus sąmonę ir jo požiūrį į visuomenę ir į patį save. Man dabar atėjo naujas gyvenimo etapas. Aš niekada nebebūsiu paimta į nelaisvę, galiu garantuoti šimtu procentų, ir aš niekam nelinkiu ten patekti. Sunku tai išgyventi tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Aš buvau geroje fizinėje formoje, sugebėjau savo protą išlaikyti daugiau ar mažiau geroje stadijoje. Tačiau tai labai sunku ir geriau to niekada nepatirti“, – interviu teigė J. Pajevskaja.

Taira pažymėjo, kad vykstant tyrimui dėl jos pagrobimo, ji negali pasakoti sąlygų, kuriomis buvo laikoma nelaisvėje. Taip pat, kadangi tyrimas vis dar tęsiasi, ji negali apibūdinti ir prieš ją taikytų kankinimų, tik pasakyti, kad „tai buvo siaubinga“.

Paramedikės teigimu, okupantų požiūris į kalinius – siaubingas.

„Neseniai buvau laikoma Donecke. Ten vis dar yra daug mūsų kalinių. Požiūris yra siaubingas. Jie šiek tiek yra maitinami, tad neįmanoma mirti iš bado. Tačiau paskutinę savaitę jie mums nedavė muilo. Ten buvo 22 moterys celėje, kurios plotas yra trys ant šešių metrų, ir dešimt lovų. Moterys negavo jokios informacijos apie savo šeimas ir vaikus. Jų psichologinė būsena buvo siaubinga, jos visą laiką buvo sunerimusios“, – pasakojo Taira.

J. Pajevskajos tvirtinimu, galimybė, kad būsi išleistas iš nelaisvės yra mažesnė nei vienas procentas.

„Man sakė, kad neišgyvensiu, tad geriau man būtų užbaigti savo gyvenimą. Aš jiems to šanso nesuteikiau“, – pasakojo Taira.

Ji taip pat pažymėjo, kad okupantais negalima pasitikėti, nes jie arba visiškai iškraipo informaciją, arba tiesiog meluoja.

„Nesvarbu, kur tu esi, kur tave laiko, nesvarbu, ką jie tau sako, žinok, kad tai yra melas. Būsi apkaltintas bet kuo, būsi kankinamas, smarkiai sužeistas. Psichologinė įtampa bus didžiulė. Jie tau sakys, kad Ukraina jau pralaimėjo, kad visas pasaulis tave paliko ir esi niekam nereikalingas. Tai yra absoliutus melas. Negali pasitikėti priešu, turi tiesiog juo netikėti. Jie yra negailestingi žmonės, kurie prarado bet kokį sveiką protą dėl propagandos įtakos“, – teigė J. Pajevskaja.

Primename, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis birželio 17 d. pranešė, kad J. Pajevskaja buvo paleista iš nelaisvės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer