Duda: Lenkija pasiryžusi atstatyti „geležinę uždangą“ su Rusija, nors iki debesų

Kadangi Rusija į Ukrainą įsiveržė siekdama atkurti carinę imperiją, Lenkija yra pasiryžusi atkurti „geležinę uždangą“ su Rusija, pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Apie tai jis ketvirtadienį kalbėjo viešėdamas Rygoje, rašo „Ukrinform“.

Anot A. Dudos, Rusijoje atgimsta imperialistinės idėjos, o režimo lyderis Vladimiras Putinas ir jo aplinka siekia atkurti carinės imperijos laikais turėtą Rusijos įtaką.

Lenkijos vadovas pabrėžė, kad jo šalis ir kitos regiono valstybės siekia išvengti karo ir padarys viską, kad jis nesiplėstų. Todėl, jo teigimu, Lenkija kuria atgrasymo pajėgas ir didina savo karinį biudžetą 2023 m. iki 4 proc. BVP.

A. Duda taip pat patikino, kad jei reikės izoliuoti agresyvią kaimynę, Lenkija yra pasirengusi atkurti Šaltojo karo metais buvusią „geležinę uždangą“.

„Esu pasirengęs atstatyti „geležinę uždangą“, jei teks susidurti su agresyvia valstybe kitoje rytinės sienos pusėje, kuri nori nužudyti savo kaimynus, nori atimti jų žemę, nori atimti jų laisvę. Aš esu tas, kuris pasiruošęs pastatyti „geležinę uždangą“ iki debesų, kad jie nuo mūsų atsitvertų“, – pabrėžia lenkų prezidentas.

Anot jo, Lenkija savo šalyje nenori matyti rusų pasaulio.

„Tegul Rusija pasilieka savo „rusišką pasaulį“, jei jai tai patinka. Mums tai nepatinka“, – sako A. Duda.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer