Marija Zacharova grasina Lietuvai dėl Kaliningrado: griežtos priemonės jau paruoštos

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad Rusija baigė pasirengimą priemonėms prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą, reaguodama į tranzito į Kaliningradą blokavimą ir artimiausiomis dienomis jas pritaikys.

„Mes nelauksime be galo. Dar kartą perspėjame, kad jei situacija artimiausiomis dienomis nesistabilizuos, tai Rusija imsis griežtų priemonių prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą, kurių pasirengimas jau baigtas. Problemos sprendimas užtruko per ilgai”, – pareiškė M. Zacharova.

Apie tai paskelbė Ukrainos naujienų agentūra UNIAN Telegram kanale.

Rusija Europos Sąjungos sankcijų taikymą kai kurių prekių tranzitui į Kaliningradą vadina Kaliningrado blokada.

Dar birželio 20 dieną, Lietuvos Užsienio reikalų ministerijoje įvyko susitikimas su Rusijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Sergejumi Riabokoniu. Rusijos diplomatui įteikta nota, kurioje paaiškinamas Europos Sąjungos (ES) ribojamųjų priemonių taikymas Kaliningrado tranzitu gabenamoms tam tikros kategorijos prekėms.

Susitikimo metu paneigta Rusijos atstovų skleidžiama informacija, esą Lietuva uždraudė Kaliningrado srities tranzitą.

Per Lietuvos teritoriją toliau vyksta keleivių ir prekių, kurioms netaikomas ES sankcijų režimas, gabenimas į Kaliningrado sritį ir iš jos. Šiam tranzitui Lietuva nėra įvedusi jokių vienašališkų, individualių ar papildomų ribojimų. Lietuva nuosekliai įgyvendina ES sankcijas, kurios turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus.

Kaip numatyta 2022 metų kovo 15 dieną priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete, 2022 metų birželio 17 dieną galutinai įsigaliojo ES ribojamosios priemonės rusiško plieno ir kitų juodųjų metalų produktų importui į ES ir pervežimui per ES teritoriją.

Visa informacija apie ES priimamas ribojamas priemones prieinama www.sanctionsmap.eu.

Lietuva ES ribojamąsias priemones taiko vadovaudamasi ES teise ir konsultuodamasi su Europos Komisija bei remdamasi jos teikiamais vertinimais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer