Daugelis iš jūsų tikriausiai nenorės gyventi amžinai, tačiau kiekvienas iš mūsų norėtume gyventi pakankamai ilgai, kad pamatytume savo anūkus ar net sutiktume anūkus .
Galimybė kiekvienais metais pridėti žvakių prie gimtadienio torto būtų nuostabi, todėl mes norime jums pasakyti, kad tai iš tikrųjų įmanoma tam tikru (skaniu) būdu.
Mokslininkai šimtmečius stengėsi išmokti ilgaamžiškumo paslapčių, ir 2003 m. Bandė tai padaryti ir tyrimas „Studija 90+“, tyrinėdamas seniausią, kuris tampa sparčiausiai augančia amžiaus grupe pasaulyje.
Mokslininkai pasinaudojo 1981 m. Tyrimo duomenimis, kai 14 000 dalyvių buvo išsiųsti tyrimais, kuriuos jie turėjo užpildyti.
Ekspertų grupė bandė atsakyti į kelis klausimus, nustatyti veiksnius, susijusius su padidėjusia gyvenimo trukme, ir modifikuojamus demencijos ir mirštamumo rizikos veiksnius, taip pat ištirti demencijos epidemiologiją, pažintinius ir funkcinius nuosmukio rodiklius bei klinikinius patologinius ryšius senatvėje.
Tyrėjai du kartus per metus atliko neurologinius ir neurofiziologinius tyrimus, o tyrėjai kruopščiai rinko informaciją apie savo ligos istoriją, mitybą, aktyvumą, vaistus ir gyvenimo būdą.
Be kitų rezultatų, tyrėjai nustatė, kad tie, kurie gėrė saikingai alkoholį, gyveno ilgiau nei kiti.
Pasak mokslininkų:
„Remdamiesi mūsų 1981 m. Tyrimo duomenimis, žmonės, kurie per dieną išgerdavo nuo vienos iki dviejų taurių alkoholio (alaus, vyno ar stipraus alkoholio), turėjo 9–15 procentų mirties galimybę, palyginti su tais, kurie susilaiko nuo jokio alkoholio. Dalyviai, 1981 m. Atlikę 15–45 minutes per dieną, sumažino savo mirtingumo riziką 15–35 procentais. “
Tačiau atkreipkite dėmesį, kad svarbiausia yra saikingai.
Jim Beckeris, Ph.D., Pitsburgo universiteto medicinos centro psichiatrijos, neurologijos ir psichologijos profesorius, taip pat Pitsburgo universiteto Alzhaimerio ligos tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas pabrėžia moderiavimo svarbą:
„Duomenys paprastai atitinka mintį, kad saikingas tam tikrų rūšių alkoholio, ypač raudonojo vyno, vartojimas yra susijęs su tam tikrais teigiamais sveikatos padariniais. Bet tai nereiškia, kad jei staiga nuspręsite, būdamas 70 metų, pradėti gerti dabar, tai bus sprendimas. “
Dr. Stephenas Lammas, MD, klinikinis medicinos profesorius ir „NYU Langone Health“ vyrų sveikatos centro „Tisch“ medicinos direktorius, priduria:
„Yra žinoma, kad alkoholis veikia visus jūsų kūno organus. Tai yra nuodai. Tačiau yra paradoksas ir kai kurie iš šių tyrimų rodo, kad labai mažas ar vidutinis kiekis rodo, kad tai sumažina širdies ligų riziką. “
„Mayo“ klinika rekomenduoja vieną gėrimą vyresniems nei 65 metų žmonėms, o du gėrimus jaunesniems nei šio amžiaus vyrams – standartinis gėrimas yra 350 ml. alaus, 45 ml. distiliuotų alkoholių ir 150 ml. kaltė.
Tyrimai parodė, kad saikingas alkoholio vartojimas sumažina diabeto, išeminio insulto ir mirties dėl širdies ligų riziką.
Todėl nedvejodami mėgaukitės taure vyno ar alaus per pietus ar vakarienę, tačiau niekada neperženkite linijos. Dėl per didelio alkoholio vartojimo kyla rimtų sveikatos problemų ir padidėja mirties rizika dėl visų priežasčių.
Tačiau „British Journal of Sports Medicine“ paskelbtas tyrimas parodė, kad reguliarus mankšta gali trikdyti neigiamą alkoholio vartojimo poveikį. Panašu, kad „saikingas aerobinis aktyvumas“ visiškai sunaikino „mirties nuo visų alkoholio priežasčių riziką“.
Todėl labai rekomenduojame išgerti taurę ar dvi taures mėgstamo vyno visą dieną, tačiau pirmiausia įsitikinkite, kad taip pat einate pasivaikščioti ar pasivaikščioti .
Hermannas Smithas-Johannsenas, be abejo, visa tai žinojo sakydamas:
„Ilgo gyvenimo paslaptis yra būti užimtam, atlikti daug pratimų ir negerti per daug. Vėlgi, negerkite per mažai “.