Skelbia 1 naujausią koronaviruso simptomą: pajutę – skubėkite tikrintis

Imunologas įspėjo, kad nauja COVID-19 padermė gali sukelti įvairius simptomus, įskaitant tuos, kurie atsiranda naktį.

Omikron BA.5 yra labai užkrečiama atmaina, kelianti susirūpinimą, nes ji prisideda prie naujos infekcijos bangos visame pasaulyje, įskaitant Jungtinę Karalystę.

Mokslininkai nustatė skirtumų su ankstesnėmis atmainomis, įskaitant gebėjimą pakartotinai užkrėsti žmones per kelias savaites nuo užsikrėtimo COVID-19.

Imunologas teigia, kad tarp pacientų gali atsirasti naujas simptomas

„Dar vienas simptomas iš BA.5, kurį mačiau šį rytą, yra naktinis prakaitavimas,” – liepos viduryje profesorius Luke O’Neillas iš Trejybės koledžo Dubline pasakojo Airijos radijo stotyje.

„Argi ne keista?” – pridūrė jis.

BA.5 didina atvejų skaičių keliose šalyse kartu su BA.4, taip pat visoje Europoje ir Australijoje. Ji taip pat tapo dominuojančiu variantu JAV.

„Liga šiek tiek kitokia, nes virusas pasikeitė,” – pasakė profesorius Luke O’Neillas „Newstalk”.

Jis pridūrė: „Jis yra šiek tiek atsparus – akivaizdžiai su T ląstelėmis ir t. t. – ir dėl to, kad imuninės sistemos ir viruso mišinys šiek tiek skiriasi, gali atsirasti šiek tiek kitokia liga, kurios simptomas, kaip nebūtų keista, yra naktinis prakaitavimas.

Bet labai svarbu, kad jei esate paskiepytas ir gavote pastiprinančią dozę, ji neprogresuoja į sunkią ligą — tai žinia, kurią reikia nuolat priminti žmonėms.”

BA.5 pirmą kartą aptiktas Pietų Afrikoje vasario mėn., praėjus mėnesiui nuo BA.4 nustatymo toje pačioje šalyje.

Nuo to laiko jie išplito po visą pasaulį ir sukėlė susirūpinimą dėl COVID-19 infekcijų atsinaujinimo

Remiantis Nacionalinės statistikos duomenų tarnybos duomenimis, Jungtinėje Karalystėje koronaviruso atvejų padaugėjo 7 proc. iki 3,8 mln. per savaitę iki liepos 14 d., o prieš savaitę tas skaičius buvo 3,3 mln.

Institucijos teigimu, šį padidėjimą ir toliau lemia minėtos atmainos, skelbia independent.co.uk.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer