Muitininkai įspėja: pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusiją masiškai važiuojantys lietuviai užkemša postus

Antradienį kelio postuose su Baltarusija beveik nebeliko išvykstančiojo krovininio transporto eilių, tačiau muitininkai guodžiasi, kad darbą apsunkina išaugęs keliautojų srautas.

Dėl kone 5 kartus išaugusio pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusija važiuojančiųjų lengvųjų automobilių srauto, kai kuriuose kelio postuose susidaro milžiniškos krovininio transporto eilės, praneša Muitinės departamentas.

Dėl gerokai mažesnių akcizų Baltarusijoje degalai ir cigaretės yra daug pigesnės nei Lietuvoje.

„Pastarąją parą vien Lavoriškių kelio poste buvo patikrinti 638 iš Baltarusijos vykstantys lengvieji automobiliai. Balandžio mėnesį jų per parą pravažiuodavo ženkliai mažiau – 136. Būtent, dėl kone 5 kartus išaugusio pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusija važiuojančiųjų lengvųjų automobilių srauto, trikdomas muitinės darbas“, – pranešime cituojamas Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis.

Jis priminė, kad muitinės pareigūnai privalo ypatingai kruopščiai tikrinti iš Baltarusijos įvažiuojančias transporto priemones dėl galimų pažeidimų (ES sankcijų įgyvendinimo kontrolė) – dėl šios priežasties muitinės procedūros taip pat užtrunka ilgiau.

„Todėl pastarosiomis savaitėmis padidėjo laukiančiųjų patikros į Lietuvą vykstančių krovininių automobilių eilės“, – pranešime cituojamas Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis.

Antradienį 9 valandą ryto, muitinės Raigardo kelio poste iš Baltarusijos pusės laukė 240, Šalčininkų – 340 krovininių automobilių.

Lavoriškių kelio poste didesnių eilių nei išvykstant, nei įvažiuojant į Lietuvą nėra. Primename, kad vis dar besitęsia kelio remonto darbai Medininkuose – šiame kelio poste iš Baltarusijos pusės laukia net 860 vilkikų.

Nuo gegužės 15 d., įsigaliojus beviziam režimui, muitinės pareigūnai kelio postuose su Baltarusija nustatė 599 Administracinių nusižengimų kodekso pažeidimus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer