Rusija ruošia pajėgas svarbaus miesto rytuose puolimui, sako Ukraina

Rusija ruošia pajėgas miesto Ukrainos rytuose – Slovjansko – puolimui, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Taip pat pranešama, kad rusai tęsia atakas iš oro ir toliau bando perimti Severodonecko kontrolę.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

21:22 | Zelenskis įvardijo, kokios dvi pergalės Ukrainai kare būtų svarbiausios

Ukraina turi pasiekti dvi pergales kare su Rusijos Federacija, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Galutinis rezultatas turėtų būti ukrainiečių laisvė ir nepriklausomybė.

Apie tai V. Zelenskis kalbėjo interviu „The Financial Times“.

Pasak jo, visų teritorijų susigrąžinimas ir suvereniteto išsaugojimas Ukrainai būtų didelė pergalė.

„Tai turime perduoti kitoms kartoms. Tai bus didelė pergalė ilgai kenčiantiems žmonėms“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas taip pat sako, kad dar viena ne ką mažiau svarbi pergalė būtų grįžimas prie šalies sienų, buvusių iki vasario 24-osios.

V. Zelenskis tame pačiame interviu taip pat pareiškė, kad Ukrainos teritorijų deokupacija kai kuriomis kryptimis dabar šiek tiek lėtėja, o iš Rusijos Federacijos pusės kyla grėsmė dėl puolimo.

Pažymima, kad kontratakoms prieš Rusijos kariuomenę ukrainiečiams reikia daugybės ginklų, amunicijos. Jų atsargos Ukrainoje senka. Paklaustas, ar tai reiškia, kad karas Ukrainoje sustojo, V. Zelenskis pareiškė, jog aklavietė nėra ukrainiečių pasirinkimas.

Rusija dar vasario 24-ąją įsiveržė į Ukrainą ir ėmė niokoti šalį. Rusijos pajėgos ne tik taikėsi karinius dalinius, tačiau naikino civilinę infrastruktūrą, pražudė daugybę niekuo dėtų Ukrainos civilių gyventojų.

21:02 | Rusija ruošia pajėgas Slovjansko puolimui

Rusijos pajėgos ir toliau bando perimti Severodonecko kontrolę ir ruošia karius Slovjansko miesto puolimui, remdamasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generaliniu štabu rašo „Ukrinform“.

Kiek anksčiau Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius teigė, kad Slovjansko kontrolę rusams gali pavykti perimti per savaitę.

„Agresorius ir toliau vykdo raketų ir oro antskrydžius karinei ir civilinei infrastruktūrai Ukrainoje ir neatsisako bandymų įtvirtinti Severodonetsko miesto kontrolę“, – rašoma pareiškime.

Pažymima, kad ypatingų pokyčių Voluinės ir Polisės kryptimis neįvyko. Siverskyje priešas nesiėmė aktyvių veiksmų. Antradienio dieną rusai apšaudė Senkivkos gyvenvietes Černihivo srityje, Sopyčą, Konstantynivką, Stari Vyrkį ir Velyką Pisarivką Sumų srityje.

Charkivo kryptimi priešas kovoja, kad išlaikytų okupuotas teritorijas, toliau apšaudo Ukrainos karius.

Rusija taip pat telkia dėmesį kariuomenės ruošimui Slavjansko miesto puolimui. Rusija apšaudė Velyka Komyshuvakha, Dolyna, Kurulka, Hrushuvakha, Chervona Polyana ir Shnurky gyvenvietes.

Severodonecko kryptimi rusai Lisičansko, Borivskės ir Metolkino gyvenviečių rajonuose apšaudė Ukrainos kariuomenės dalinius ir civilinę infrastruktūrą.

Generalinio štabo duomenimis, Bakhmuto kryptimi Ukrainos kariai sėkmingai atgraso puolimo operacijas Komyshuvakha kaimo rajone. Priešo bandymai šturmuoti Svitlodarską ir Uglehirską taip pat buvo nesėkmingi.

Netoli Nagirno Ukrainos gynėjai padarė žalos okupacinėms pajėgoms. Po nesėkmingo puolimo bandymo priešas pasitraukė į buvusias pozicijas.

Aktyvių karo veiksmų okupantai nevykdė Avdiivkos, Kurachivo, Novopavlivo ir Zaporižės srityse.

Pietų Buzo kryptimi priešas pagrindines pastangas telkė į žvalgybą, užimtų sienų išlaikymą ir prarastų pozicijų atkūrimą. Rusija bando užkirsti kelią Ukrainos karių kontrpuolimui sukurti palankias sąlygas Chersono ir Mikolajivo regionuose.

Besarabijos kryptimi reikšmingų pokyčių neįvyko. Juodojoje ir Azovo jūrose priešo karinio jūrų laivyno grupė dalyvauja blokuojant civilinę laivybą Juodosios jūros šiaurės vakarinėje dalyje.

20:41 | Sjevjerodonecko chemijos įmonėje prisiglaudę šimtai civilių – atstovas

Apie 800 civilių yra prisiglaudę chemijos gamykloje strategiškai svarbiame Ukrainos rytiniame Sjevjerodonecko mieste, kurį bando užimti Rusijos pajėgos, antradienį nurodė ukrainiečių oligarcho Dmytro Firtašo, kurio bendrovei priklauso ši gamykla, advokatas.

„Apie 800 civilių yra prisiglaudę chemijos gamyklos „Azot“, priklausančios Dmytro Firtašo „Group DF“, bunkeriuose“, – sakoma amerikiečio teisininko Lanny J. Daviso (Lanio Dž. Deiviso) pranešime, paskelbtame bendrovės tinklalapyje.

Rusijos pajėgos pastarosiomis savaitėmis stengėsi užimti šį svarbų miestą, tęsdamos puolimą Rytų Ukrainoje.

„Tarp šių 800 civilių yra apie 200 iš 3 000 įmonės darbuotojų ir apytikriai 600 Sjevjerodonecko miesto gyventojų“, – pridūrė L. J. Davisas.

Darbininkai liko gamykloje, stengdamiesi apsaugoti joje tebesančias „itin sprogias chemines medžiagas“, sakoma pranešime.

Naujienų agentūrai AFP šiuo klausimu susisiekus su Ukrainos prezidentūra, iki antradienio vakaro patvirtinimas nebuvo gautas.

Maskva anksčiau antradienį pranešė „visiškai išvadavusi“ Sjevjerodonecko gyvenamuosius rajonus, nors ankstesnę dieną Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad ukrainiečių pajėgos tebegina savo pozicijas.

57 metų D. Firtašas, vienas turtingiausių Ukrainos piliečių, yra buvusio prorusiškų pažiūrų Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimas sąjungininkas.

2021 metų birželį V. Zelenskis pasirašė įsaką, kuriuo šiam verslo magnatui buvo įvesta sankcijų, įskaitant jo turto įšaldymą ir licencijų atėmimą iš jam priklausančių bendrovių. Šis žingsnis buvo atsakas į kaltinimus, jog D. Firtašas pardavinėjo Rusijos gynybos sektoriaus įmonėms titano gaminius.

Vis dėlto D. Firtašas pasmerkė vasario pabaigoje pradėtą Rusijos karinę invaziją ir padėjo įkurti nuolat transliuojančią naujienų televiziją prie prezidento administracijos.

„Šis karas visiškai nereikalingas ir negali būti jokiu būdu pateisintas“, – sakoma antradienį paskelbtame D. Firtašo pranešime.

20:20 | Lavrovas atvyko į Turkiją derėtis dėl Ukrainos grūdų eksporto galimybių

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atvyko dviejų dienų vizito Turkijoje derėtis dėl grūdų eksporto iš Ukrainos, kuris sustojo dėl Maskvos vykdomų karinių veiksmų šalyje.

Naujienų agentūros AFP korespondentas matė, kaip S. Lavrovą atskraidinęs lėktuvas nutūpė Turkijos sostinės oro uoste.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer