Nausėda: mūsų bendra pareiga – laiku duoti atkirtį agresoriui

Skaudžių išbandymų patyrusios tautos turi vienytis, jų bendra pareiga – laiku duoti atkirtį agresoriui, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Trečiadienį minint Valstybės dieną, G. Nausėda sakė, jog tai reikalinga tęsiantis Rusijos karinei agresijai Ukrainoje.

„Kaip tik šiuo metu, kai Rusijos karinė agresija niokoja Ukrainą, nepaprastai svarbus susitelkimas ir vienybė tautų, kurios daugiau už kitas patyrė skaudžių išbandymų ir todėl geriausiai žino tikrąją laisvės kainą“, – teigė prezidentas per valstybės vėliavų pakėlimo ceremoniją S. Daukanto aikštėje Vilniuje.

„Juk iš tiesų jėgos politika ir imperinio dominavimo siekiai nėra kažkas naujo. Nesunkiai galime juos pažinti remdamiesi savo istorine atmintimi. Puikiai žinome, kad agresoriui būtina laiku duoti atkirtį, tai yra mūsų bendra pareiga“, – pridūrė šalies vadovas.

Lietuvoje trečiadienį viešint Moldovos prezidentei Maiai Sandu, jis pasveikino šią šalį neseniai oficialiai tapus kandidate į Europos Sąjungos nares.

Pasak G. Nausėdos, prezidentės vizitas dar kartą primena apie tvirtus ir ilgaamžius šalių ryšius ir bendrus rūpesčius.

„Mūsų draugystė, sutvirtinta Žalgirio mūšio lauke, kur kovėsi ir moldavų kariai, atlaikė visus laiko išbandymus. Lietuvą ir Moldovą šiandien vienija vieningos Europos idėja, kaip ir įsipareigojimas žmogaus orumui ir laisvei“, – sakė prezidentas.

Jo teigimu, šiandien Lietuvai vėl reikalinga karaliaus Mindaugo drąsa, tvirtybė ir atkaklumas.

„Be atilsio žengti nepramintais takais, kantriai burti sąjungininkus, kasdien stiprinti valstybę – toks mūsų kelias“, – kalbėjo šalies vadovas.

Trečiadienį švenčiama Valstybės diena žymi Mindaugo karūnavimą Lietuvos karaliumi 1253 metų liepos 6 dieną.

Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer