Medvedevas apie karinį tribunolą: „kas tas drąsuolis ar idiotas“, kuris mus teis?

Ilgametis Vladimiro Putino sąjungininkas ir Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas garsėja savo aštriais ir kartais nelogiškais pasisakymais, šį kartą jis išsiliejo savo „Telegram“ paskyroje, kur paskelbė žinią apie tai, kad bet koks karinis tribunolas prieš Rusija yra „nesamonė“, rašo The Guardian.

Cituodamas savo paties kreipimąsi Sankt Peterburgo tarptautiniame teisės forume, jis sakė: „Bet kokius bandymus sukurti tribunolus ar teismus taip vadinamam Rusijos veiksmų tyrimui pavadinau beprotiškais. Šie pasiūlymai yra ne tik teisiškai negaliojantys. Idėja bausti šalį, kuri turi didžiausią branduolinį potencialą, pati savaime yra absurdiška. Ir potencialiai kelia grėsmę žmonijos egzistavimui. Tada jis klausia „kas tas drąsuolis ar idiotas“, raginantis imtis šių veiksmų, ir įvardija JAV.

Tada jis pateikia ilgą sąrašą karinės agresijos pavyzdžių iš JAV nuo Antrojo pasaulinio karo ir sako:

„Vietnamas ir Korėja, Jugoslavija ir Irakas, Kuba, Afganistanas ir Sirija puikiai žino, kokios pragaištingos yra tokių invazijų pasekmės – sąrašas ilgas ir nuolat atnaujinamas. Remiantis „Global Research“ paskelbtu tyrimu, Amerika nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos nužudė daugiau nei 20 milijonų žmonių 37 šalyse. Pagalvokite – daugiau nei 20 mln“, – pyktį lieja D. Medvedevas.

Jis taip pat savo žinutėje klausia, „taigi, kas mums pateiks parodomąjį teismą? Tie, kurie nebaudžiami žudo žmones ir daro karo nusikaltimus, bet nesulaukia tikro pasmerkimo jų finansuojamose tarptautinėse struktūrose? Tie, kurie taip tvirtai tikėjo savo išskirtinumu ir nebaudžiamumu? Tie, kurie tiki, kad turi teisę teisti kitus, bet nepatenka į bet kokio Dievo teismo jurisdikciją? Su Rusija tai neveiks“, – „Telegram“ rašo D. Medvedevas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer