Neįprastas gamtos reiškinys: gyventojus stebino įspūdingas supermėnulis

Žmonės visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, galėjo stebėti įspūdingą reginį – supermėnulį. Per šią pilnatį Mėnulis buvo kur kas arčiau Žemės nei būna įprastai ir atrodė didesnis, tad jo pažiūrėti traukė Graikijoje, Ispanijoje, Egipte, Izraelyje ir Pietų Amerikos žemyne gyvenantys smalsuoliai.

Įspūdingą reginį galėjo stebėti susirinkusieji šalia Poseidono šventyklos, maždaug 70 kilometrų nuo Graikijos sostinės Atėnų. Atrodo, kad iš lėto slenkantis Mėnulis yra visiškai šalia istorinio pastato. Ir išties jis yra arčiau nei įprastai: viso pasaulio gyventojai – taip pat ir Lietuvos – galėjo stebėti supermėnulį.

Taip vadinamas fenomenas, kai mūsų palydovas atsiduria arčiausiai Žemės. Tokia įspūdinga pilnatis yra maždaug trečdaliu ryškesnė nei įprasta. O vizualinį įspūdį sustiprina ir vadinamoji Mėnulio iliuzija, kai ir šiaip didesnis palydovas prie už save mažesnių objektų, tokių kaip šventyklos, atrodo dar didesnis nei yra.

Šios pilnaties pažiūrėti traukė ne tik graikai, bet ir ispanai, kurie atėjo pasiruošę ją įamžinti fotoaparatais ir telefonais. Šį įspūdingą ir ryškų Mėnulį stebėjo ir Jeruzalės, ir Pietų Amerikos žemyno, ir Egipto gyventojai.

Kaip atrodo supermėnulis pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer