Užfiksavo žiaurų lietuvių elgesį: vaikėsi stumbrą ir viską filmavo

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą apie žiaurų elgesį su laukiniu gyvūnu.

Automobilyje sėdintys lietuviai nusprendė ne tik vytis stumbrą, bet ir užfiksavę šį įvykį dalijosi tuo socialiniuose tinkluose.

Pranešė apie įvykį 

„Pramoga“ su į Lietuvos raudonąją knygą įrašytu gyvūnu? Praeitą savaitę „TikTok“ socialiniame tinkle vienas pilietis patalpino video, kaip po laukus su automobiliu vaikėsi stumbrą. Pakalbėkime apie visuomenės narių sąmoningumą ir vėl.

Stumbras yra į Lietuvos raudonąją knygą nuo 1969 metų įrašytas jaučių pošeimio dykaraginis žinduolis. Bet koks laukinio gyvūno vaikymasis kelia jam visų pirma stresą, visų antra, grėsmę jo išlikimui, kadangi jis eikvoja energiją, kuri jam reikalinga kasdienybėje saugantis nuo priešų, ieškant maisto, auginant jauniklius, bendraujant su gentainiais.

Vaikomas gyvūnas gali tos energijos išeikvoti tiek, kad jam pristigs jėgų pagrindiniams poreikiams tenkinti, pavyzdžiui, pasiekti vandens ar maisto šaltinį. Nepalankios oro sąlygos – kaip didelis karštis, šį poveikį dar sustiprina.

Vaikymasis automobiliu didina riziką, kad didelį greitį ilgą laiką priverstam palaikyti gyvūnui nuo per didelio krūvio atsiras sveikatos sutrikimų, kai kuriais atvejais gyvūnas gali žūti. Todėl toks „pramogavimas“ nėra pateisinamas jokiu atveju. Tokia „pramoga“ yra pavojinga ir pačio žmogaus gyvybei“, – rašoma ne pelno siekiančios organizacijos puslapyje.

Įraše taip pat minima, kad LR ANK 303 str. 2 dalis numato atsakomybę už neteisėtą saugomų rūšių laukinių gyvūnų gaudymą. Toks veiksmas užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 eurų iki 600 eurų. Straipsnio nuorodą galite rasti paspaudę čia.

„Mes savo ruožtu dėl šio atvejo, t. y. galimo pažeidimo, kreipėmės į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos“, – teigiama įraše.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer