Nepraleiskite progos: duoda iki 14,5 tūkst. eurų gyventojų individualių namų atnaujinimui

Gyventojai, ketinantys modernizuoti savo individualų gyvenamąjį namą, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Tai galima padaryti iki rugpjūčio 3 d.

Šiais metais iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos šiai priemonei skirta 10 mln. eurų, rašoma agentūros pranešime.

Pagal APVA paskelbtą kvietimą teikti paraiškas galima individualių gyvenamųjų namų savininkams kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą.

Skaičiuojama, kad šiandien gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 2/3 (64 proc.) viso šalies pastatų fondo ploto, kur daugiabučiai ir individualūs namai, vertinant pagal plotą, pasiskirstę panašiomis dalimis (29 proc. ir 34 proc. bendro pastatų fondo ploto).

Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.

„Šie skaičiai akivaizdžiai parodo, jog gyvenamųjų pastatų atnaujinimas turi tapti vienu svarbiausių prioritetų, siekiant Lietuvai tapti klimatui neutralia šalimi.

Tad šios priemonės pagrindinis tikslas ir yra padėti sumažinti šiluminės energijos sąnaudas privatiems namams apšildyti“, – pranešime cituojamas APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Gyventojai prašymus gali teikti iki 2022 m. rugpjūčio 3 d. per APVA informacinę sistemą APVIS.

Gauti prašymai bus vertinami konkurso būdu pagal kvietime nustatytus kriterijus. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos neturi prašymo pateikimo greitis, todėl nesvarbu, ar prašymas pateiktas pirmąją, ar paskutinę kvietimo dieną.

Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14 500 eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 kvadratinį metrą namo naudingo ploto – 75 eurai.

Parama bus skiriama projektams, po modernizavimo pasiekusiems ne žemesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinusiems skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo.

Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer