Nijolė Pareigytė – apie dukrą, jos gabumus ir vaikystę: „Mes to neturėjome“

Entuziazmu ir energija visada spinduliuojanti atlikėja, renginių vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė (37) dar vis gyvena vasarišku ritmu – neapleidžia vasaros koncertai ir nuolatiniai renginiai. Tačiau vis artėjantis ruduo verčia prisiminti ir atlekiančius mokslo metus.

Moteris sako, kad su dukra Patricija kasmet stengiasi iš anksto apsirūpinti būtiniausiomis ir reikiamiausiomis prekėmis mokyklai – geriau anksčiau, nei vėliau.

„Aš jaučiuosi tokia pareiginga. Jau prieš kelias savaites nusipirkome reikmenų mokyklai. Su Patricija atsisėdome ir viską susipirkome internetu, kad nereikėtų eiti į parduotuvę, grūstis. Tuo labiau, kad tam laiko nėra. Jau turime visą dėžę visų reikalingų dalykų mokyklai ir ramiai laukiame mokslo metų“, – šypteli ji.

N. Pareigytė tikina labiau pastebėjusi elektros kainų kilimą, tačiau mokyklinių prekių kainos jos akių nebado.

„Kalbant apie mano dukrą, aš to neskaičiuoju. Kai kas yra likę iš praeitų metų – turime gerą kuprinę. Visada stengiuosi pirkti geresnius daiktus, kad jie tarnautų ilgiau. Aišku, jie ir kainuoja daugiau, bet jų kasmet nereikia keisti.

Kas susiję su rašymo priemonėmis, sąsiuviniais, visada tuo rūpinamės iš anksto. Net nežinau – aišku, kainos tikrai pakilusios, tačiau mes visada ieškome nuolaidų. Pavyzdžiui, niekada neapsiperkame, kai nebūna nuolaidų, visada jų ieškome. Tikrai labai džiaugiuosi, kad geresnių daiktų galima gauti už mažesnę kainą“, – dalijasi pašnekovė.

Ji tikina, kad apsiperkant rugsėjui visi tėvai turėtų prisiminti ir verčiau investuoti į geresnes priemones – šios yra patvaresnės ir nereikėtų nerimauti, kad šios staiga neatlaikys.

„Visada renkuosi pirkti geresnes priemones ir tai siūlau daryti kitiems – ar tai būtų akvarelė, ar flomasteriai. Visada prisimenu save – kai aš mokiausi mokykloje, mažai mes ką turėjome. Į flomasterius pildavome spiritą, seilėdavome juos, kad jie ilgiau rašytų. Dabar yra visko perteklius.

Aš pati, prisimindama savo mokyklos laikus, vaikui nieko negailiu. Noriu, kad ji į mokyklą norėtų eiti kuo labiau, todėl perku geresnius flomasterius, pieštukus, kreideles, vien todėl kad jai būtų gera, kad ji turėtų viską ir galėtų nevaržoma kurti. Kad jos kūryba būtų pažabota“, – juokiasi moteris.

Nori nenori – būtina

Vasaros atostogos – neabejotinai turbūt visų mėgstamiausios. Kaitinanti saulė, vanduo ir šioks toks atsiribojimas nuo mokslų yra ne vieno vaiko noras. N. Pareigytė prisimena, kad ji vis dėlto būdavo viena iš tų mokinukių, kuri su šypsena ir gėle keliaudavo į rugsėjo pirmosios šventę ir visada ją mėgdavo.

„Dabar daugelis vaikų nelabai laukia naujų mokslo metų. Bet aš visada būdavau vienas iš tų vaikų, kurie labai jų laukia. Žinodavau, kad vėl sutiksiu savo draugus, man taip pat patikdavo mokytis.

Aš savo Patricijos neklausinėju, ar ji laukia mokslo metų, nenoriu jai priminti, kad jau baigiasi „katino dienos“. Tai yra vaikų pareiga ir net nėra tokio klausimo. Kaip aš einu į darbą – noriu nenoriu, esu pavargus ar nepavargus, tai ir vaikai turi turėti pareigas ir eiti į mokyklą. Nesvarbu, ar nori, ar ne“, – sako atlikėja.

„Iš tiesų turime labai gerą klasę, gerą mokyklą, be proto gerą mokytoją, kurią myli ne tik Patricija, bet ir visa klasė. Su ėjimu į mokyklą niekada nebuvo problemų – ji visada tai mielai daro, – šypteli ji. – Sakyčiau, kad mokykloje tokia vieninga ir draugiška bendruomenė, ji turi ir gerų draugių, su kuriomis vasarą einą į stovyklą. Toje mokykloje nėra ir didelių patyčių, todėl požiūris į ją tikrai yra geras.“

Portalas tv3.lt taip pat pasiteiravo ir apie tai, ar jos dukra jau rodo tam tikrus pomėgius. „Dukrai labai patinka matematika, jai sekasi skaičiuoti. Ji apskritai labai kūrybinga, mėgsta piešti. Taip pat ji ir sportiška – lanko žirgyną.

Sakyčiau, kad ji tokia „tiksliukė“. Kai grįžta namo ir reikia daryti namų darbus, ji visada pradeda nuo matematikos. Va jai nepatinka pasaulio pažinimas. Lietuvių kalbą ir pasaulio pažinimą aš padedu jai daryti, o vyras su ja daro matematiką. Pati galiu paliudyti, kad labai sudėtingas pasaulio pažinimas – atrodo viskas įprasta, gyvenimiška, bet, pasirodo, taip nėra, – juokiasi pašnekovė. – Kartais reikia ir pagooglinti kai kuriuos dalykus.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer