Nufilmavo, kaip Lietuvos Ukrainai perduotas bepilotis „Bayraktar“ sunaikina priešų objektą

Lietuvos žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo kadrais, kuriuose nufilmuota, kaip Lietuvos Ukrainai perduotas bepilotis „Bayraktar“ vardu „Vanagas“ sunaikina priešų objektą.

„Pirmoji sėkmė – mūsų Bayraktaras Vanagas sunaikina priešų objektą. Video perduotas su linkėjimais iš Ukrainos gynybos ministerijos“, – rašoma A. Tapino įraše.

Apie Lietuvos Ukrainai perduoto bepiločio „Bayraktar“ jau vykdo kovines užduotis pirmadienį pranešė ir Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Bepilotis „Bayraktar“ Vanagas prieš kovines užduotis Ukrainoje. Daugiau detalių parašyti negalime, bet jis yra Ukrainos pajėgose ir vykdo kovines užduotis“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė ministras.

Filmuotą vaizdo medžiagą galite pamatyti čia:

Primename, kad bepilotis kovinis dronas Ukrainą pasiekė liepos 8 dieną.

Pats orlaivis įvertintas 4,4 mln. eurų, ginkluotė – beveik 6,3 mln. eurų.

Krašto apsaugos ministerija už žmonių suaukotas lėšas orlaiviui pirko ginkluotę. Bepilotį Lietuvai nemokamai perdavė Turkijos įmonė „Baykar“.

Bepiločius gaminanti Turkijos įmonė orlaivį nusprendė perduoti po to, kai Lietuvos gyventojai surinko 5,9 mln. eurų jam įsigyti ir perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Atsiradus galimybei lėšas panaudoti kitur, orlaivio apginklavimui buvo skirti 1,5 mln. eurų, o likusi suaukota suma paramos rinkėjos „Laisvės TV“ sprendimu bus skirta kitoms priemonėms Ukrainai paremti.

Ukrainai perduodamam dronui suteiktas „Vanago“ vardas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer