Oficialu: Johnsonas trauksis iš JK premjero posto

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pranešė, kad trauksis iš JK Konservatorių partijos lyderio pareigų, kartu ir iš šalies premjero posto.

Apie tai jis pranešė spaudos konferencijoje ketvirtadienį.

„Akivaizdu, kad dabar parlamentinė konservatorių partija nori, kad būtų paskirtas naujas šios partijos lyderis, taigi ir naujas ministras pirmininkas“, – sakė jis.

B. Johnsonas sako, kad dirbs iki tol, kol bus paskirtas naujas lyderis.

„Dirbsiu, kol atsiras naujas lyderis“, – sakė jis.

B. Johnsonas teigė, kad naujo torių lyderio rinkimų procesas turėtų prasidėti nedelsiant ir kad jo kalendorius bus paskelbtas kitą savaitę.

Premjeras taip pat padėkojo už palaikymą savo žmonai ir šeimai.

Užsienio žiniasklaida dar ketvirtadienio rytą pranešė, kad B. Johnsonas turėtų atsistatydinti iš einamų pareigų.

Dar šią vasarą vyks konservatorių lyderio rinkimai, o naujasis premjeras bus paskirtas iki spalio, anksčiau rašė BBC.

„Borisas Johnsonas šiandien atsistatydins iš Konservatorių partijos lyderio posto – jis iki rudens toliau eis ministro pirmininko pareigas“, – pranešė BBC politikos redaktorius Chrisas Masonas ir pridūrė, kad šią vasarą vyks torių lyderio rinkimai, kurių nugalėtojas pakeis B. Johnsoną.

Naujasis JK iždo kancleris ragino Johnsoną atsistatydinti

Naujasis Jungtinės Karalystės iždo kancleris Nadhimas Zahawi, vos prieš dvi dienas paskirtas į šį postą, atsistatydinus jo pirmtakui Rishi Sunakui, ketvirtadienį paragino ministrą pirmininką Borisą Johnsoną „pasielgti teisingai ir dabar pasitraukti“ iš pareigų.

„Ministre pirmininke, širdyje žinote, ką reikia daryti, pasitraukite dabar“, – sakė jis socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pareiškime.

B. Johnsoną jau kelis mėnesius persekioja virtinė skandalų, įskaitant premjero ir partijos reputaciją aptemdžiusį „Vakarėlių skandalą“, kilusį paaiškėjus, kad Dauningo gatvėje buvo rengiami pasilinksminimai, kai šalyje galiojo griežti suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos.

Tačiau lūžio taškas įvyko praėjusią savaitę, kai buvo pareikšta, kad B. Johnsonas paskyrė vyriausiojo drausmintojo pavaduotoju įtakingą konservatorių Chrisą Pincherį, nors žinojo apie jo atžvilgiu nuskambėjusius kaltinimus lytine prievarta.

B. Lewiso pirmtakas Šiaurės Airijos reikalų sekretoriaus poste Julianas Smithas teigė, kad B. Johnsono atsisakymas pasitraukti iš posto kelia „konstitucinę krizę“.

BBC radijui jis sakė, kad bandydamas kabintis į valdžią B. Johnsonas vadovaujasi JAV eksprezidento Donaldo „Trumpo stiliumi“, ir pridūrė, kad JK premjeras turėtų atsistatydinti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer