Oficialu: Ukraina nukovė Rusijos generolą majorą Kutuzovą

Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino Rusijos generolo majoro Romano Kutuzovo likvidavimą. Pranešama, kad aukšto rango karininkas buvo nukautas, kol asmeniškai vadovavo puolimui Severodonecke.

Apie tai skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos departamentas.

„Išskirtinė naujiena. Susipažinkite – 1-ojo armijos korpuso (orkų) vadas generolas majoras Romanas Kutuzovas buvo oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, – rašoma ginkluotųjų pajėgų pranešime.

Pasak žurnalisto Romano Cimbaliuko, generolas majoras R. Kutuzovas, prieš paskiriant jį į apsišaukėlišką Donecko liaudies respubliką („DPR“), ėjo Rusijos Federacijos Rytų karinės apygardos 29-osios kombinuotųjų ginklų armijos štabo viršininku.

„Romanas Kutuzovas, vadovaujantis „DPR“ 1-ojo armijos korpuso daliniams Donecko srityje, negailėjo personalo, sąmoningai siuntė žmones į skerdynes, suprasdamas, kokie bus nuostoliai“, – sakė R. Cimbaliukas.

Generolo požiūris į personalą kaip į „patrankų mėsą“ esą neigiamai paveikė kovotojų moralę ir psichologinę būseną, praneša UNIAN.

„Batalionų ir kuopų vadai nenorėjo vesti savo žmonių į puolimą ir nuolat sabotavo vadovybės puolimo planus“, – rašo R. Cimbaliukas.

Žurnalisto teigimu, birželio 5 d. R. Kutuzovas asmeniškai vadovavo puolimui ir buvo likviduotas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos ugnies.

„R. Kutuzovas, suprasdamas, kokios pasekmės jo laukia neįvykdžius aukščiausiosios vadovybės iškeltos užduoties, nusprendė asmeniškai vadovauti puolimui ir buvo sunaikintas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos ugnies“, – teigė R. Cimbaliukas.

Kaip anksčiau skelbė UNIAN, sekmadienį pasirodė pranešimai apie Rusijos generolo majoro Romano Kutuzovo sunaikinimą per kautynes Popasnos apylinkėse, Severodonecko regione. Rusija generolo žūties aplinkybių neatskleidė, tačiau pažymėjo, kad jis „išėjo kaip karys“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer