Paskelbtas interviu su žuvusios 4-metės Lizos mama: pro ašaras prašė apsaugoti Ukrainą, nes kitaip Putinas viską sunaikins

Ketvirtadienį Vinicoje įvyko kraupi tragedija. Rusijos pajėgos paleido raketas į pastatą, kuriame buvo įsikūrę biurai. Žuvo mažiausiai 23 žmonės, tarp jų trys vaikai, dar virš šimto – sužeistų.

Nuo raketos smūgio žuvo ir 4-metė Liza. Jos mama dėl sunkių sužalojimų paguldyta į ligoninę.

Sekmadienį Italijos žiniasklaida išplatino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas žurnalisto ir žuvusios 4-metės mamos interviu. Įspėjame, kad jautrius asmenis filmuota medžiaga gali paveikti.

Mergaitės mama Iryna Dmitrijeva filmuojama ligoninės palatoje. Dabar ji į savo mergaitę žiūri tik per telefono ekraną ir nesulaiko ašarų.

„Mūsų niekas nesaugo, prašėme uždaryti dangų, o visi tik žiūri, kaip pražudo Ukrainą, kaip žudo mūsų vaikus“, – pro ašaras kalba dukros netekusi moteris.

Moteris prašo viso pasaulio apsaugoti Ukrainą, nes kitaip Putinas „eis toliau ir viską sunaikins.“

Žuvusios mergaitės mama Iryna prieš pat sprogimą socialiniuose tinkluose dalijosi paskutinėmis 4-metės mergytės gyvenimo akimirkomis.

Ketvirtadienį portalas tv3.lt skelbė apie išpuolį Vinicoje.

Bent trys raketos pataikė į pastatą, kuriame buvo įrengti biurai, pranešama apie 23 žuvusiuosius, dar apie šimtas žmonių buvo sužeisti.

Tarp žuvusiųjų yra trys vaikai. Įvykio vietoje kilo gaisras, jis persimetė į šalia esančią automobilių stovėjimo aikštelę, virš miesto kilo juodų dūmų stulpas. Ukraina skelbia, kad į Vinicą buvo paleistos „Kalibr“ sparnuotosios raketos.

„Mes jiems smogsime. Jie smogs mums. Skirtumas tas, kad mes smogiame tik kariniams taikiniams, kiekvieną kartą kruopščiai numatydami šalutinę žalą. Jie smogia nekreipdami dėmesio į šalutinę žalą“, – savo „Telegram“ rašo Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Rusijos pajėgos ketvirtadienį sparnuotosiomis raktomis smogė Vinicos centrui. Anot O. Arestovyčiaus, tai yra karo taisyklių pažeidimas.

„Tai yra civilizacijos logikos ir užkariavimų neigimas. Ir civilizacija pateiks atsakymą. Tai nebus greita, nes tokios galimybės nėra. Tačiau kiekvienas toks smūgis pagreitina civilizacijos veiksmus prieš anticivilizaciją: sankcijos, ginklų perdavimas.

Bus dar daug mūsų smūgių, jų atsakomųjų smūgių, vėl mūsų, vėl jų. Putino režimas bus nužudytas mūšio lauke, kito būdo jam užbaigti nėra“, – rašo O. Arestovyčius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer