Paaiškėjo, kodėl Kėdainiuose buvo dingusi 11-metė: sunku sulaikyti ašaras

Pirmadienio popietę Kėdainių rajone, Paežerėje, nuskambėjo pagalbos šauksmas – dingo pirmadienio rytą į mokyklą išėjusi nepilnametė. Laimei, vakare mergaitė buvo rasta sveika ir gyva, ji slėpėsi po malkomis. Toks įvykis atkreipė vietos gyventojų dėmesį, kadangi kaip paaiškėjo, mergaitė į mokyklą neatvyko vengdama patyčių.

Pasigedę mergaitės, artimieji kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus, popiet buvo pradėta mergaitės paieška. Visgi, pirmadienio vakarą, po ilgų paieškų Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas patvirtino, kad nepilnametė buvo rasta sveika ir gyva.

Mergaitės paieškų atomazga už širdies sugrėbė kėdainietį žurnalistą Dimitrijų Kuprijanovą, kuris vakare savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašė:

„Mieli draugai, tegul šis šiandien dingusios ir po dienos paieškų rastos 11-metės paežerietės Simonos taikos gestas būna priminimas mums visiems, kad patyčios žmogų žudo visapusiškai. Ir nesvarbu, ar jis jaunas, ar pagyvenęs.

Priminkime ne tik savo vaikams, bet ir sau, kad nedera tyčiotis iš storesnio ar kūdesnio, iš biednesnio ar sunkiau gyvenančio, iš kitaip mąstančio ar kitokius įsitikinimus turinčio, iš neįgalaus, iš lėtesnio ar tiesiog kažkuo kitokio žmogaus. Nes visi mes esame žmonės!

Šiandien mergaitė šalo ir slėpėsi po malkomis. Slėpėsi nuo ko? Slėpėsi nuo patyčių! Tai yra žiauru, kraupu, taip neturi būti.

Ačiū visiems, kurie rašėte, kurie siūlėtės važiuoti padėti, kurie važiavote. Tegul būna šis įvykis pamoka mums visiems. Taip neturi būti.“

Kalbėdamas su naujienų portalo tv3.lt žurnalistais, D. Kuprijanovas teigė, kad įvykis paskatino suaugusiuosius imtis realių veiksmų.

„Skaudi tema. Šiandien 10 val. Kėdainių rajono savivaldybės atstovai susitinka su Šėtos gimnazijos vadovybe, o 15 val. vyks susitikimas su absoliučiai visų švietimo įstaigų vadovais, nes ta problema yra ir negalime tiesiog užsimerkti.

Labai gerai, kad Šėtoje viskas baigėsi gerai, bet tai yra signalas, kad negalime nematyti šios problemos, apie kurią signalizuoja vaikai“, – sakė jis.

Neatvyko į mokyklą

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kėdainių rajono Paežerių kaimas buvo sukrėstas pirmadienio rytą, kuomet dingo į mokyklą išėjusi mergaitė.

Buvo pranešama, kad mergaitė pirmadienį išėjo iš namų į autobusų stotelę, tačiau po 5 minučių į stotelę atėjusi mergaitės draugė jos neberado. Apie tai skelbė portalas „Rinkos aikštė“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer