Padovanoti Klaipėdai gyvą kalėdinę eglę panoro rekordinis kandidatų skaičius

Klaipėdai paskelbus gyvos Šv. Kalėdų eglės paieškas, miestas sulaukė rekordinio kandidatų skaičiaus bei siūlymų ir iš kitose savivaldybėse gyvenančių žmonių, pranešė viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“.

Šventiniu laikotarpiu Klaipėdos senamiestyje tradiciškai bus puošiama žmonių dovanota eglutė. Septintus metus tęsiama tradicija kasmet sulaukia didelio palaikymo, tačiau šį kartą pretendenčių skaičius rekordinis – padovanoti eglutę Klaipėdai panoro dvidešimt jų savininkų, pranešė įstaiga.

Tarp gautų pasiūlymų, eglutės ir iš kitų Lietuvos miestų – Marijampolės, Radviliškio, Gargždų, Kretingos, Palangos.

Jau kitą savaitę eglutės bus įvertintos, o kiek vėliau išrinkta ir verčiausia šio garbingo titulo.

Šventinį laikotarpį Klaipėda šiais metais pradės kiek vėliau nei įprastai – gruodžio 10-ąją, kuomet Teatro aikštėje bus įžiebta eglė. Ja taps viena iš pasiūlytų kandidačių, kurios po pirminio įvertinimo iš gautų nuotraukų, bus apžiūrėtos gyvai.

Komisija atliks ne tik medelio vizualinį vertinimą, bet ir šalia esančios infrastruktūros, galimybės privažiuoti ir transportuoti dovanojamą eglę, skelbia įstaiga.

Anot organizatorių, kasmet Lietuvos miestams besivaržant – kurio miesto eglutė gražiausia, Klaipėda laikosi stabilaus dovanotos gyvos eglės puošimo kurso. Iniciatyva sulaukia daugybės teigiamų atgarsių ir jau yra tapusi Klaipėdos kalėdinio laikotarpio vizitine kortele. Dovanoti ne vieną dešimtmetį augintas egles, klaipėdiečiai kviečiami nuo 2016-ųjų metų.

Pernai Klaipėdoje buvo papuošta mažiausia Šv. Kalėdų eglė Lietuvoje, ja tapo 55 cm medelis. Su šūkiu „Maža – didelio miesto Kalėdų verta“ eglutė taip pat tęsė natūralaus medelio puošybos tradiciją. Ja siekta atkreipti dėmesį į svarbiausias šventinio laikotarpio vertybes.

Mažiausia eglutė po švenčių sugrįžo į UAB „Klaipėdos želdiniai“, kur auga ir žaliuoja. Eglutė čia augs kol bus tinkamo dydžio papuošti Klaipėdos miesto viešąją erdvę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer