„Tikrai nesveiki žmonės“ – Zelenskis sureagavo į naujausius Rusijos kaltinimus

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pavadino rusus „nesveikais“ dėl jų teiginių, kad į Rusijos Juodosios jūros laivyno laivus Sevastopolyje iš grūdų sandėryje naudojamo civilinio laivo esą buvo paleisti dronai.

Rusijos kariuomenė šeštadienį apkaltino Jungtinę Karalystę padėjus Ukrainai planuoti dronų ataką prieš jos Juodosios jūros laivyną aneksuoto Krymo Sevastopolio uoste ir pareiškė, kad vienas iš jos laivų patyrė „nedidelę“ žalą.

Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ anksčiau skelbė, kad Rusijos okupuotame Kryme įsikūrusiame Sevastopolyje ankstų šeštadienį buvo girdėti sprogimai.

„Ką pasaulis išgirdo? Neva kažkas paleido dronus iš grūdus gabenusio laivo. Iš pradžių jie kalbėjo paukščius-žudikus, tuomet apie vabzdžius-žudikus, dabar – apie grūdus – kviečius-žudikus, nuo kurių skęsta rusų admirolai.

Ką galima pasakyti? Tikrai nesveiki žmonės. Tačiau šie nesveiki žmonės vėl priveda pasaulį prie didelės maisto krizės slenksčio“, – akcentavo Ukrainos lyderis.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Rusija yra vienintelė kalta dėl to, kad maisto kainos kils didžiulėse teritorijose nuo Vakarų Afrikos iki Rytų Azijos, o žmonėms Etiopijoje, Jemene ar Somalyje katastrofiškai trūksta maisto.

„Žinoma, partneriai bando įtikinti teroristinę valstybę šiek tiek sulėtinti tempą šantažuojant. Bet ar tai realu? Kol kas faktai rodo, kad Rusijos vadovybė labiau suinteresuota paaštrinti maisto krizę, o ne įvykdyti pasirašytus susitarimus. Tai, beje, yra atsakymas visiems, kurie kalba apie derybas su Rusija“, – pridūrė V. Zelenskis.

Anot Rusijos, šeštadienį nukentėjo jos laivai, dalyvavę Turkijos ir Jungtinių Tautų remiamame susitarime, kuriuo siekiama, kad Ukrainos grūdai patektų į užsienio rinkas ir sumažėtų pasaulinės maisto krizės tikimybė.

Kai vasario mėnesį Rusija įsiveržė į Ukrainą – svarbią grūdų eksportuotoją – ir užblokavo jos jūrų uostus, buvo baiminamasi pasaulinės maisto krizės. Susitarimas, leidžiantis eksportuoti Ukrainos grūdus, atnešė labai reikalingą palengvėjimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer