Palangos valdžia didina pagalvės mokestį: savaitė dviems atsieis ne 12, o 24 eurus

Palangos valdžia dvigubai kelia poilsiautojams mokestį už nakvynę – vadinamąją pagalvės rinkliavą. Jau nuo liepos pradžios naktis kurorto viešbučiuose papildomai kainuos nebe vieną, o du eurus žmogui. Dėl šio kainų kėlimo tarpusavyje susiginčijo ir verslininkai, ir patys sprendimą priėmę politikai.

Įsibėgėjus vasarai poilsiautojų Palangoje kasdien vis daugiau. Tiesa, nakvoti kurorte žmonėms tampa vis brangiau. Palangos taryba šiandien priėmė sprendimą dvigubai branginti vadinamąją pagalvės rinkliavą.

Nuo liepos dešimtos dienos kurorto apgyvendinimo įstaigose už naktį žmogus turės susimokėti papildomai nebe vieną eurą, o du eurus. Tad dviem suaugusiems atvykus savaitei, nuo pirmadienio iki sekmadienio, už 6 naktis, jie vien pagalvės rinkliavai turės palikti ne 12, o jau 24 eurus.

Palangos meras aiškina, jog pagalvės rinkliavą naudoja miesto infrastruktūrai gerinti – asfaltuoja kelius, įrengia tualetus, tiesia paplūdimių takelius bei apmoka gelbėtojų darbą, išveža šiukšles. Viskas brangsta, be to, esą kurortas nori dar labiau puoštis.

„Palanga, turėdama aštuoniolika su puse tūkstančio gyventojų, kai per aktyvų sezoną, čia per metus, apsilanko apie milijonas du šimtai tūkstančių turistų, tai ta infrastruktūra ne aštuoniolikai su puse tūkstančio gyventojų yra skirta, o milijonui dviem šimtams tūkstančių svečių“, – teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Vis tik, kai kurie Palangos tarybos nariai balsavo prieš tokį sprendimą. Opozicijoje dirbanti Svetlana Tučkė sako, jog merui oponavo – siūlė taip neskubėti ir rinkliavą didinti nuo kitų metų. Tačiau neva į jos argumentus niekas nekreipė dėmesio.

„Apie tą siūlymą sužinojome tik praėjusią savaitę. Ir šiandien mes nuo Palangos opozicijos frakcijos siūlėme pasiekti konsensusą – tai yra padidinti tą dydį, tiesiog nustatant kitą įsigaliojimo datą. Tai yra nuo 2024 m. sausio 1 dienos, kas pagal logiką yra normalu ir natūralu svarstant mokestinius klausimus“, – sako S. Tučkė.

Š. Vaitkus į tokią kritiką atkerta, jog neįmanoma įtikti vistiems.

„Įvesi ar sausio 15, ar kovo 15 dieną, visą laiką kažkam atrodys kodėl dabar, o kodėl ne kažkada“, – teigia Palangos meras.

Vis tik, tokią skubą kritikuoja laikiną apgyvendinimą siūlantys kurorto verslininkai. Ir jie nesupranta, kodėl rinkliava padidėjo taip staiga. Esą gėda ir prieš klientus – yra žmonių, kurie nakvynes jau yra užsisakę irapmokėjo senomis kainomis, o dabar teks prašyti papildomų pinigų.

„Bus truputėlį tokio nepasitenkinimo. Nes, žinot, kaip žmonės – niekada nenori papildomai išleisti pinigėlių kurių, galbūt, nedidelė suma susidaro, bet vis dėlto susidaro“, – sako „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.

Tačiau ne visi verslininkai tokiai pozicijai pritaria. Palangos viešbučius ir restoranus vienijanti asociacija, anot jos prezidentės Lauros Taučiūtės, rinkliavos kėlimui pritaria. Verslininkams tai naudinga – kuo Palanga gražesnė, tuo daugiau žmonių atvyks ir tuo daugiau klientų jie sulauks.

„Domėjomės iš karto ar tai nepažeis teisių, tai tikrai ne. Čia toks pat mokestis kaip parkingo mokestis, kurį mes galim keisti, nes Palanga nėra kurortinis miestas 9 mėnesiams, 6 mėnesiams. Mes gyvuojame ištisus metus, tai šitą dalyką mes galime koreguoti kiekvieną mėnesį jei norėtume“, – tikina L. Taučiūtė.

Pernai pagalvės rinkliava Palangos miesto biudžetą papildė 800 tūkst. eurų. Nuo liepos 10 d. ją padidinus, jau vien šiemet ši suma ženkliai išaugs. Beje, rinkliavos mokėti nereikia nepilnamečiams bei su kelialapiais atvykusiems į sanatorijas poilsiautojams.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer