Pamatę, kaip tėvas vedžioja vaikus, praeiviai paklaiko: „Jie žmonės, ne šunys“

Penkių vaikų tėtis sukėlė įnirtingas diskusijas internete po to, kai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame jis pavadėliu išveda pasivaikščioti savo penkerių metų penketuką.

Jordan Driskell (31 m.) iš Kentukio neseniai į „Instagram“ įkėlė vaizdo įrašą, kuriame jis vaikščioja su savo penkiais mažais vaikais – Zoey, Dakota, Hollyn, Asher ir Gavin, penketuku, kurio susilaukė su 34-erių žmona Briana.

Tačiau vaizdo įrašas greitai sukėlė didžiulį šurmulį internautų tarpe – daugelis iš jų nesuprato, kodėl visi mažyliai vaikščiojo su pavadėliais.

„Kai žmonės smerkia mane už tai, kad naudoju vaikiškus pavadėlius“, – rašė jis vaizdo įraše, fone skambant Doja Cat dainai „Vegas“.

Vaizdo įraše parodyta, kaip Jordan laiko penkis pavadėlius, kurių kiekvienas sujungtas su diržais, o visa šeima ramiai kartu vaikštinėjo prie akvariumo, rašo dailymail.co.uk.

„Ateikit ir pabūkit mano kailyje“, – rašė jis.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jordan Driskell (@driskell_quints_dad)

Sukėlė audrą internete

„Instagram“ vaizdo įrašas greitai išplito – sulaukė daugiau nei trijų milijonų peržiūrų – ir sukėlė audringas diskusijas tarp vartotojų, kurių dalis „gerbė“ tėčio sprendimą naudoti pavadėlį savo vaikams, ir kitų, kurie jį už tai smerkė, nurodydami, kad vaikai yra „žmonės, o ne šunys“.

„Jaučiu jums pagarbą, pone“, – rašė vienas palaikantis žiūrovas. Kitas pridūrė: „Geriau saugoti, nei gailėtis. Jei turėčiau tiek daug vaikų, daryčiau tą patį. Laikykis!“.

„Turint penkis vaikus, kaip tik to tau reikia“, – teigė kažkas kitas. „Tai atsakinga tėvystė“.

„Po to, kai mano dvejų metų vaikas bandė išbėgti į gatvę, taip, dabar irgi naudojame pavadėlius“, – rašoma ketvirtame komentare, o penktasis sakė: „Saugoti juos yra svarbiausias prioritetas. Taigi čia viskas gerai, pone. Jiems tai jokiu būdu nekenkia“.

„Nėra nieko blogo, manau, kad tai nuostabu. Visada naudojau diržus kūdikiams, todėl jie visada buvo šalia manęs“, – komentavo vienas iš tėvų.

„Nemeluosiu, kai kuriems vaikams tikrai reikia pavadėlių, nieko blogo, jei nenorite prarasti savo vaiko kiekvieną kartą, kai nusisukate“, – sutiko kažkas kitas.

„Nekaltinu jūsų. Ar galite įsivaizduoti situaciją be pavadėlio? Ir visi išsilaksto į skirtingas puses? Kas nors gali susižeisti“, – rašė kitas vartotojas.

Tačiau kiti nepritarė dėl vaikų pavadėlių ir smerkė penkių vaikų tėtį, kad elgėsi su savo vaikais kaip su „gyvūnais“.

„Ar jie iš prieglaudos?“ – paklausė vienas vartotojas, turėdamas omenyje šunis, pasiimtus iš  prieglaudos.

„Tačiau mokytojai juk sugeba prižiūrėti 30 vaikų nenaudodami pavadėlių“, – pabrėžė kažkas kitas.

Dar vienas asmuo pridūrė: „Jie nėra šunys. Gal verčiau mokykite juos kaip tinkamai elgtis“.

Vaikai mėgsta bėgioti ir tyrinėti

Duodamas interviu TV laidai „Today“, Jordanas paaiškino, kad jo vaikai mėgsta „bėgioti ir tyrinėti“ dėl „smalsumo“, todėl jis ir žmona naudoja pavadėlius, saugodami „savo ramybę ir sveiką protą“.

„Vaikai tokie smalsūs – jie nori lakstyti ir tyrinėti. Dėl savo ramybės ir sveiko proto mes naudojame pavadėlį. Tai taip pat leidžia mums išeiti iš namų ir visai šeimai užsiimti smagiais dalykais be streso“, – sakė jis.

Kol vaikai buvo mažesni, juos pasodindavo į penkių vietų vežimėlį, bet jis buvo toks gremėzdiškas ir nepraktiškas.

„Kitas dalykas yra tai, kad jie nori vaikščioti patys. Pavadėlis suteikia jiems galimybę tai padaryti, o mes juos kontroliuojame. Jiems tai patinka“, – pridūrė jis.

Pediatras tokios priemonės naudoti nepataria

Pediatras Benjamin Hoffman, kuris taip pat yra Amerikos pediatrų akademijos (AAP) traumų prevencijos tarybos pirmininkas, anksčiau leidiniui „Good Housekeeping“ sakė, kad jis nepataria vaikus vedžioti su pavadėliais dėl pavojaus nukristi.

„Kaip pediatras, aš nesidžiaugiu matydamas vaikus, pririštus prie pavadėlio kaip naminius gyvūnus“, – sakė jis

„Pats auginu tris vaikus ir puikiai žinau, kokie greiti, impulsyvūs ir nenuspėjami gali būti vaikai. Tačiau traumų požiūriu nerimaučiau dėl įsipainiojimo į pavadėlį ar užspringimo. Asmeniškai mačiau, kaip tėvas stipriai patraukė už pavadėlio ir vaikas krito ant nugaros.

Mane labai neramina galvos ir galūnių traumos tokiu atveju. Aš, kaip pediatras, niekada pavadėlių nerekomenduočiau. Mieliau matyčiau vaiką vežimėlyje nei su pavadėliu“.

Tačiau kita gydytoja, vardu Deborah Gilboa, kalbėdama laidai „Today“, pavadėlį apibūdino kaip „kūrybinį problemų sprendimą“.

„Tai nėra elgesys kaip su gyvūnais“, ‒ tvirtino ji. „Tai kūrybiškas problemų sprendimas. Alternatyva būtų tiesiog likti namuose.

Tai puiki sistema tėvams, turintiems vaiką su neurologinėmis problemomis arba vaiką, dar neįgijusį paklusnumo įgūdžių. 99,99% mamų ir tėčių nori, kad jų vaikams viskas būtų gerai ir jie tai daro norėdami išspręsti problemą. Tai, kad negalite nustatyti problemos, dar nereiškia, kad jos nėra“.

Ji pridūrė, kad sulaukus aštuonerių ar devynerių, vaikui nebereikėtų naudoti pavadėlio.

„Iki to laiko privalote būti radę kitą metodą, kaip stebėti savo vaikus viešose vietose“, ‒ tęsė ji. „Būtų nepatogu septintos klasės mokiniui būti vedamam su pavadėliu“.

Vaikui svarbu leisti tyrinėti

Paige Safyer, Arizonos valstijos universiteto Socialinio darbo mokyklos docentė, sakė, kad svarbu leisti vaikui tyrinėti, kad jis sužinotų apie saugumą.

„Vaikai turi žinoti, kad tyrinėdami jie turi saugią bazę, į kurią gali grįžti, o tai dažnai yra jų pagrindinis globėjas arba mokytojas“, – sakė ji.

„Jiems turi būti parodyta, kas saugu, o kas ne, ir pasikalbėti su suaugusiuoju. Pavadėlis negali pakeisti šių pokalbių. Kai jie yra maži, vaikai gali suprasti daug daugiau, nei gali išreikšti, todėl labai svarbu, kad suaugusieji skirtų laiko paaiškinti, kaip viskas veikia.

Taip pat kaip aiškintumėte vaikui, kodėl laikote jo ranką pereidami judrią gatvę, manau, kad tą pačią informaciją reikėtų pateikti ir pririšus vaiką prie pavadėlio“, ‒ pridūrė ji.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer