Pasikeitė karo eiga – Arestovyčius įvardijo keturis frontus, kur turi laimėti Ukraina

Kaip teigia Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius, Ukrainos pergalė kare užtruks dar bent keletą mėnesių, nes šaliai reikia pelnyti pergales ne viename, o keturiuose frontuose.

„Noriu, kad suprastumėte labai svarbų dalyką. Rusišką „specoperaciją“ mes jau nugalėjome. O karas dar turi būti laimėtas. Ir jis bus ilgas – truks mažiausiai kelis mėnesius“, – interviu Rusijos žmogaus teisių aktyvistui Markui Feiginui sakė O. Arestovyčius.

Anot O. Arestovyčiaus, „pasikeitė karo tempas, pasikeitė to, kas vyksta, logika ir kovos technikos bei metodai“.

Dabar, sako prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas, karą reikia laimėti keturiuose frontuose: kariniame, diplomatiniame, informaciniame ir ekonominiame.

„Tai nebėra „kas numuš daugiau lėktuvų“ ar „kas sunaikins oro desanto šturmą“. Kalbama apie tai, kas laimi diplomatinėse platformose, sankcijų platformose, kas laimi informacinėje priešpriešoje su Vakarais ir pan. Rusijos galimybės vis dar yra didesnės nei mūsų – ir finansiškai, ir kitaip…“, – pridūrė O. Arestovyčius.

Savo ruožtu Europos Sąjunga antradienį naktį sutarė dėl pastaruoju metu svarstyto kompromisinio pasiūlymo, kad embargas būtų taikomas jūra gabenamai rusiškai naftai. Išimtimi naftotiekiams siekta sulaukti naujoms sankcijoms nepritarusios Vengrijos ir kitų nuo šių išteklių priklausomų šalių paramos.

Europos Komisijos duomenimis, lyderių sutartas embargas leis atsisakyti 90 proc. naftos iš Rusijos importo iki šių metų pabaigos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer