Pasikeitė tvarka dėl asmens dokumentų užsakymo: laukia didžiulės eilės, nebent pasiruošę sumokėti apvalią sumą

Praėjusį pirmadienį Vilniaus Migracijos departamente pasikeitė gyventojų priėmimo tvarka. Iki tol gyvoje eilėje laukę paso ar asmens tapatybės kortelės prašymo pateikimo ir atsiėmimo lankytojai, nuo šiol savo vizitą privalo rezervuotis iš anksto. Tiesa, nuo to eilės nesutrumpės. Priešingai – savo vizito galite laukti iki rugpjūčio, nebent esatę pasiryžę sumokėti apvalią sumą.

Pakeisti priėmimo tvarką nuspręsta dėl perteklinio gyventojų srauto, nurodo Vilniaus Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

„Iki tol buvo labai daug piliečių, atvykstančių į Migracijos departamentą, būtent į Vilniaus skyrių be išankstinės laiko rezervacijos. Ir kartais eilėje nuo pat ryto stovėdavo keli šimtai žmonių. Buvo tiesiog nebeįmanoma per dieną aptarnauti visų norinčių, kurie ateidavo gyva eile“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja ji.

Apgultis visuose Lietuvos Migracijos departamento padaliniuose prasidėjo vasario 24 dieną, Rusijos pajėgoms įžengus ir atakavus Ukrainos teritorijas.

E. Gudzinskaitė skaičiuoja, kad kovo-balandžio mėnesiais departamento padaliniuose apsilankydavo du su puse karto daugiau gyventojų nei kada nors anksčiau per patį didžiausią piliečių antplūdį.

„Vėliau prisidėjo atostogaujančių, besiruošiančių vasaros sezonui banga – jie atostogoms norėjo išsiimti pasus. Taip pat prisidėjo ir užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai [kurie grįžo į Lietuvą]. Daugiausia iš Jungtinės Karalystės, nes kaip žinoma, šalis išstojo iš Europos Sąjungos, ir ten vykstant reikia pasų, ne tik asmens tapatybės kortelių. Tokios bangos viena kitą papildydavo, ir visame Migracijos departamente nuo vasario pabaigos iki gegužės mėnesio išaugo gyvai atvykstančių skaičius. Buvo toks milžiniškas srauto išaugimas“, – patvirtina ji.

Birželį birželio mėnesį eilės visuose miestuose, išskyrus sostinę, atslūgo – gyventojų antplūdis baigėsi.

Tam, kad būtų aptarnauti visi norintys Vilniaus Migracijos departamente, buvo padidintas langelių rezervacijos skaičius, tačiau pokyčiai gyventojams pozityvių žinių neatneša – rezervacija šiuo metu galima tik rugpjūčio mėnesiui.

„Vadinasi, šiandien registruojantis vietą galima rasti rugpjūčio mėnesiui. Jeigu matote šiandien, kad jūsų dokumento galiojimas baigiasi, jeigu būtinai Vilniaus mieste norite pateikti prašymą, jūs turite tą daryti iš anksto. Bet čia yra tik Vilniaus miestas. Mažesniuose miestuose, kurie nėra apkrauti, laiką rezervuoti galima ir anksčiau. Taip pat primenu, kad kituose miestuose vis dar gyventojai aptarnaujami gyva eile, tik Vilniuje yra išankstinė rezervacija“, – priduria E. Gudzinskaitė.

„Jeigu yra žmonių, kuriems ypač skubiai reikia paso – tą pačią dieną, ši paslauga ir toliau yra teikiama Vilniaus mieste. Šiai paslaugai gauti išankstinės rezervacijos nereikia. Atvykstate nuo pat ryto, užsisakote pasą tai pačiai dienai ir po pietų pasą atsiimate“, – priduria ji.

Tiesa, norintiems skubos tvarka tą pačią dieną pateikti prašymą ir atsiimti pasą Vilniuje teks sumokėti 190 eurų. Ankstesnė 5 darbo dienų tvarka nuo balandžio 20 d. yra negalima.

Žmonės gudrauja perleisdami rezervacijos laikus

E. Gudzinskaitė taip pat informuoja apie atvejus, kai gyventojai už pinigus parduoda savo rezervacijos laikus.

„Žmonės apsukrūs, sugeba iš bet ko pasigaminti pinigų. Buvo tiesiog rezervuojamas tas vizitas ir buvo perleidžiamas kitam. Pavyzdžiui, asmeniui atšaukus vizitą iškart atsirasdavo kitas, kuris telefonu paskambindavo į Migracijos departamentą ir paprašydavo jam rezervuoti laiką tuo pat laiku. Kad nebūtų taip elgiamasi, kaip mes įtariame, neteikiame galimybės rezervuoti vizito telefonu“, – pridūrė ji.

Kaip rašoma Migracijos departamento puslapyje, norintys rezervuoti išankstinio vizito dėl migracijos paslaugų suteikimo laiką gali bet kuriame iš sąraše nurodytų Migracijos departamento padalinių, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos.

„Pagal išankstinę registraciją aptarnaujami tik asmenys, kurių duomenys nurodyti registracijos formoje. Jei asmenį vizitui registruoja įgaliotas asmuo, būtina nurodyti ne įgalioto, o migracijos paslaugą pageidaujančio gauti asmens duomenis. Pastabų laukelyje galima nurodyti įgalioto asmens kontaktinius duomenis“, – rašoma departamento puslapyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer