Nudegėte saulėje? Padės 4 naminės priemonės

Ilgasis savaitgalis džiugina karščiu, tačiau dėl to išauga rizika nudegti saulėje. Daugelis patraukė prie vandens telkinių, į sodus ar parkus, o per ilgas buvimas saulėje gali atsiliepti skaudžiai. Pasinaudokite keturiais paprastais būdais, kaip numalšinti skausmą.

Nudegimas saulėje yra uždegiminė reakcija į žalą, sukeltą ultravioletinių spindulių iš saulės. Nudegusi oda dažnai būna paraudusi, šilta, ją skausminga liesti, o sunkiais nudegimo atvejais gali atsirasti pūslės.

Be to, nudegimai saulėje sukelia ne tik vienkartinį skausmą ir diskomfortą. Tai skatina odos senėjimą ir taip pat yra pagrindinė daugelio odos vėžio atvejų priežastis.

Nepamirškite apsaugos nuo saulės

Paprastai po saulės nudegimo oda pleiskanoja ir lupasi, o tai yra ženklas, kad kūnas bando atsikratyti pažeistų ląstelių, rašo express.co.uk.

Siekiant išvengti nudegimo saulėje, visą dieną pakartotinai reikia tepti kremą nuo saulės, o SPF faktoriaus skaičius nurodo, kiek laiko kremas apsaugo odą. Pavyzdžiui, naudojant SPF 30, jūsų oda nudega 30 kartų mažiau nei nenaudojant apsauginio kremo nuo saulės.

Tačiau galite nepasitepti kokio plotelio arba pamiršti pakartotinai pasitepti kremu, palikti jį namuose, kai išeinate, o tai reiškia, kad, nepaisant didžiausių pastangų, vis tiek galite nudegti.

Laimei, yra keletas paprastų būdų, kaip numalšinti nudegimą saulėje – ir daugumai jų tereikia ingredientų, kuriuos greičiausiai jau turite virtuvės spintelėje. Štai, kas padės:

1. Šaltas vanduo

Kaip minėta, nudegimas saulėje yra odos uždegimas ir viena iš priemonių, kaip greitai numalšinti skausmą, yra šaldymas. Prisileiskite vėsią vonią ir pagulėkite joje, svarbiausia, nenaudokite muilo, kad sumažintumėte paraudimą ir atvėsintumėte odą.

Muilas džiovina ir dirgina saulėje nudegusią odą, todėl geriausia naudoti tik vandenį. Jei esate lauke, ežeras, upė ar butelis vandens padės, nors svarbu pabrėžti, kad reiktų atsargiai elgtis su chloruotu baseinų vandeniu. Jis gali dar labiau sudirginti odą.

2. Avižos

Avižos yra neįtikėtinai veiksmingas vaistas, raminantis saulėje nudegusią odą. Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrimai rodo, kad avižiniai dribsniai padeda slopinti uždegimą ir mažina niežėjimą.

Sumalkite šiek tiek avižų maisto kombaine ir supilkite jas į vonią. Avižas sumaišykite su vėsiu vandeniu ir pagulėkite vonioje 15-20 minučių.

Avižos padės odai išlaikyti natūralią drėgmę. Nusausinkite odą tapšnojamaisiais judesiais, netrinkite, nes tai gali sudirginti nudegusias vietas.

3. Alavijas

Alavijas yra populiarus saulėje nudegusios odos vėsinimo būdas, priemonių su alaviju galite įsigyti daugelyje prekybos centrų ir vaistinių.

Alavijas, sultingas augalas, lapuose turi gelį, kuris šimtmečius buvo naudojamas odos pažeidimams gydyti. Jei turite alaviją namuose, galite nulaužti dalį lapo ir tepti jame esantį gelį tiesiai ant odos.

4. Ramunėlių arbata

Ramunėlių arbata padeda nuraminti ne tik protą, bet ir veikia kaip dar viena raminanti priemonė, padedanti palengvinti saulėje nudegusios odos skausmą.

Tiesiog užvirinkite arbatą ir kai ji visiškai atvės, pamirkykite rankšluostį į skystį ir gerai sudrėkinkite nudegusias vietas.

Vis dėlto, jei esate alergiški žiedadulkėms, geriau vengti šio būdo, nes tai gali išprovokuoti alerginę reakciją.

Gerkite daug vandens, drėkinkite odą

Svarbu palaikyti skysčių kiekį organizme, kai oda kovoja su nudegimu, todėl gerkite daug vandens, kad odoje būtų kuo daugiau drėgmės.

Saulėje nudegusios odos drėkinimas taip pat padės kelias dienas po nudegimo, kad būtų išvengta lupimosi ir pleiskanojimo. Stenkitės, kad drėkinantis kremas būtų natūralus ir be kvapiklių, kad išvengtumėte odos sudirginimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer