Po Raskevičiaus bučinio Celofanas pagrasino skųstis policijai: „Jei ne pareigūnai, būtų gavęs į dantis“

Vilniaus centrą sudrebino gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų eitynės „Vilnius Pride“. Triukšmingoje ir spalvingoje eisenoje dalyvavo apie 5–6 tūkst. žmonių. Renginys neapsiėjo be incidentų – atsirado grupės žmonių, protestuojančių prieš eitynes, o parlamentaras laisvietis Vytautas Raskevičius pabučiavo prieš eiseną protestavusį prieštaringai vertinamą Kandrotą-Celofaną. Šis net ėmė grasinti skųstis policijai dėl priekabiavimo.

Vienoje iš sankryžų eisenos dalyviams pavojų sukėlė pavojingai skersai mėginantis prasibrauti automobilis. O Prezidentas Nausėda pareiškė, kad visi nusipelno teisės į civilizuotus santykius, tačiau dalyvavo kitame – globojančių šeimų festivalyje.

Štai tokia ryškiaspalvė ir triukšminga, policijos duomenimis, 5 tūkstančių dalyvių eisena vidury dienos žygiuoja Gedimino prospektu Vilniuje nuo Seimo iki Katedros. „LGBTIQ“ bendruomenė šiuo renginiu, pavadintu Vilnius Pride, siekia priminti, kad reikalauja Lietuvoje teisių į santuoką, partnerystę, įvaikinimą, lyties keitimą.

„Einame demonstruotis. Privalome tai daryti, mūsų teisė, bendruomenė engiama, vykdomi nusikaltimai kasdien.“

„Eiti dar yra dėl ko, Lietuvoje nužtikrinta santuokos lygybė, nesugebame priimti kompromisinio partnerystės įstatymo, trans žmonnių sveikatos apsaugos.“

„Lietuva iki šiandien nesugeba užtikrinti orių žmogaus teisių translyčiams žmonėms, neįgyvendina EŽT sprendimo.“

Praeiviai šią eiseną ir jos dalyvių reikalavimus vertina įvairiai – vieni smerkia, kiti tolerantiškesni.

„Kiekvienas žmogus savo norą turi išreikšti.“

„Nereikia policijos, visi ramiai žiūri, ramiai.“

Tikrai nešokiruoja, patinka.

„Mes prieš, gal jie turi teisę egzistuoti, bet neturėtų demonstruotis šalia Katedros. Vaizdelis nemalonus.“

Eisenoje – ir Laisvės partijos atstovai.

„Tikslas – atkreipti, kad LGBT žmonės yra Lietuvos visuomenės dalis, jų teisės nėra užtikrintos“, – sakė Seimo narė Vytautas Tomas Raskevičius.

O štai Prezidentas Nausėda šiandien pasirinko kitą renginį – globojančių šeimų festivalį Vingio parke, nors sako, ir LGBTIQ reikalavimus reikia spręsti:

„Visi nusipelno savo teisės į civilizuotus santykius. Šitas problemas išspręsime, kol kas ginčijamės, kokiu būdu tai geriausia spręsti. Viskas tvarkoje, nematau, kodėl turėtume priešinti atskirų žmonių interesus. Bet šiandien man norėjosi būti čia, nes vaikai mūsų ateitis.“

Gedimino prospekte eisena neišvengė incidentų. Vienoje sankryžoje dalyviams skersai kelio pavojingai brovėsi lengvasis automobilis. Na o prie Lukiškių aikštės juos pasitiko ir štai šie švento rašto skleidėjai, raginantys grįžti į doros kelią.

„Pornografija, ištvirkavimas, homoseksualizmas, dievo jėga yra labai galinga. Skelbiame, kad yra dievas, kuris nori mums padėti, išgydyti. Jis turi jėgą, kad mes įveiktume visa tai. Šetonišką doktriną, melą, kuris apnuodijo mūsų vaikus“, – kalbėjo pastorius.

Prie Katedros eisenos dalyvius piktais šūksniais pasitiko ir prieštaringai vertinamas Antanas Kandrotas-Celofanas su grupele bendraminčių.

„Jų lovos, užpakalio reikalai mums neįdomūs, jų čia asmeninis gyvenimas, ko jie man kiša rudą paklodę, nesuprantu“, – piktinosi A. Kandratas-Celofanas.

„Ir aš tave myliu.“

Eisenai pasibaigus Katedros aikštėje su Celofanu susitiko ir parlamentaras T. V. Raskevičius. Celofanui užsigeidus bendros asmenukės, parlamentaras protestuotoją pabučiavo.

Po šio nutikimo Celofanas grasina skųstis policijai:

„Rašysiu pareiškimą dėl suksualinio priekabiavimo. Raskevičius puolė mane bučiuoti prieš mano valią. Jei ne pareigūnai, būtų gavęs į dantis.“

Renginio dalyvius nuolat lydėję policijos pareigūnai skaičiuoja, kad eisenoje dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių, o rimtesnių incidentų neužfiksavo.

„Renginys praėjo sklandžiai, buvo incidentų žodinių, rėkavimų, apsižodžiavimų, išspręsti vietoje“, – sakė Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas.

Vos praėjus Vilnius Pride dalyviams iš šio Gedimino prospekte esančio administracinio pastato antro aukšto ėmė sklisti juodi dūmai. Atvykę ugniagesiai gaisrą užgesino, žmonės nenukentėjo. Pareigūnai gaisro priežastis aiškinasi.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer