Po sprogimų Kryme – sprunkančių rusų panika ir ašaros: „Kaip savo namuose gyvenom“

Po galingų sprogimų Krymo kariniame aerodrome – rusų okupantų panika ir ašaros. Čia atostogavę rusai nepatenkinti suskubo evakuotis iš pusiasalio. Nusidriekė milžiniškos spūstys per Krymo tiltą. Kyjivas oficialiai neprisiima taiklaus smūgio nuopelnų, bet perspėja, kad panašių incidentų Kryme netrukus gali būti dar daugiau.

Rusai nedrįsta pripažinti, kas iš tikro įvyko, ir aiškina, kad detonavo keli sprogmenys. Palydovinės nuotraukos rodo, kad sproginėjusiame aerodrome buvo kelios dešimtys rusų lėktuvų ir šalia jų sukrautos krūvos aviacinių bombų ir raketų.

Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Panašu, kad galingi sprogimai ir į dangų kylantys dūmų grybai rusus Kryme įtikino labiau nei savo pačių propaganda.

Gulėjome ramybėje ir tyloje ir staiga galingas driokstelėjimas. Net namas sudrebėjo, stiklai skriejo“, – televizijai skundėsi Kryme esantis rusas.

Savo nosimis užuodę svilėsio kvapą, rusai skuba sprukti iš pusiasalio. Vietiniai panikuoja ir filmuoja milžiniškus kamščius bei lieja ašaras, mat per 8 metus priprato mėgautis svetimu gėriu okupuotoje žemėje.

„Iš viso nenoriu išvažiuoti iš Krymo, iš Aluštos. Kaip čia smagu. Pripratau čia, kaip savo namuose gyvenom. Viskas taip sava, kaip namie”, – viename vaizdo įraše raudojo Kryme gyvenusi rusė.

Panašu, kad Maskvos statytinių bandymai raminti nesuveikė. Anot karo ekspertų, Kremlius dėl sprogimų kariniame aerodrome neskuba kaltinti Kyjivo, nes taip pripažintų savo oro gynybos bejėgiškumą.

Nors pats Kyjivas neskuba oficialiai girtis smūgiu vienam svarbiausių rusams karinių aerodromų – Volodymyras Zelenskis sako, kad Ukraina darys viską, kad susigrąžintų pusiasalį.

„Rusijos karas prieš Ukrainą ir visą laisvą Europą prasidėjo Kryme. Ir turi baigtis Kryme. Jo išlaisvinimu“ – sakė Ukrainos prezidentas.

„The New York Times“ cituodami šaltinius Kyjive rašo, kad smūgis – neabejotinai Ukrainos kariuomenės darbas. Esą jie smūgiavo ukrainietišku ginklu. V. Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovičius tokio varianto neatmeta, kaip ir galimo Krymo partizanų darbo.

Žvelgiant į aerodromo palydovines nuotraukas, darytas prieš kelias valandas iki sprogimų, matyti, kad ten buvo ne tik kelios dešimtys rusų karo lėktuvų, bet ir neapdairiai šalia jų krūvomis sukrautos aviacinės bombos ir raketos. Ukrainos oro pajėgos skelbia, kad sunaikinti mažiausiai 9 rusų lėktuvai. Panašu, kad aerodrome buvo tikras pragaras, mat rusų automobiliai pleškėjo aikštelėse net už pusės kilometro.

Tuo metu Ukrainos branduolinės energetikos prievaizdai perspėja, kad rusai jau beveik atjungė Zaporižios atominę elektrinę nuo Ukrainos elektros linijų, ir planuoja jos elektrą paleisti į Krymo elektros sistemas.

„Dabar situacija Zaporižioje labai pavojinga, nes liko vos viena jungtis su Ukrainos elektros tinklais. Jei ir ši jungtis bus sugadinta – Zaporižioje įvyks užtemimas“, – kalbėjo „Energoatom“ vadovas Petro Kotinas.

O tai pavojinga ir pačiai elektrinei. „Energoatomo“ vadovas sako, kad Ukrainos pajėgoms gali tekti smūgiuoti rusų elektros linijoms, kurias jie planuoja sujungti su atomine elektrine. Esama svarstymų, esą Putinas sąmoningai planuoja katastrofą užminuotoje elektrinėje, kaip alternatyvą branduolinio ginklo panaudojimui Ukrainoje.

O savo piliečius Rusijoje Putinas toliau terorizuoja represijomis. Šiandien pareigūnai įsiveržė į buvusios propagandistės, per karą praregėjusios ir atvirai jį kritikuoti pradėjusios Marinos Ovsiannikovos namus ir ją sulaikė. Karo kritikei jau buvo skirtos baudos, o dabar iškėlė baudžiamąją bylą už rusų karių diskreditavimą.

Europoje vis garsiau kalbama apie galimybę uždrausti visiems rusams patekti į Vakarų šalis. Vokietijos vyriausybės atstovai žiniasklaidai patvirtino, kad šiuo metu svarstomos naujos sankcijos Rusijai, tarp kurių ir draudimas išduoti rusams Šengeno erdvės vizas.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer