Podoliakas įvardijo delegacijos sudėtį taikos deryboms su Rusija: HIMARS, „Abrams“, „Leopard“, „Marder“

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas ironiškai išsakė pagrindinę delegacijos sudėtį, kuri galėtų užmegzti taikos derybas su Rusijos Federacija.

„Vienintelė įmanoma delegacija deryboms su Rusija turėtų būti sudaryta iš „Abrams“, „Leopard“, „Marder“ ir HIMARS. Susitikimo vieta toliausiai į rytus nutolęs ir tarptautiniu mastu pripažintas Ukrainos teritorijos taškas“, – rašė jis.

Kyjive lankėsi J. Bideno patarėjas J. Sullivanas 

JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimas Jake’as Sullivanas penktadienį Kyjive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir dar kartą patvirtino, kad Jungtinės Valstijos remia šalį Rusijos sukeltame kare, pranešė Baltieji rūmai.

J. Sullivanas susitiko su V. Zelenskiu, gynybos ministru Oleksijumi Reznikovu ir ukrainiečių prezidento administracijos vadovu Andrijumi Jermaku, kad „pabrėžtų, jog Jungtinės Valstijos tvirtai remia Ukrainą ir jos žmones, kurie gina savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, sakoma atstovės spaudai pareiškime.

J. Bideno patarėjas, apsilankęs šalyje, kuri nukentėjo nuo Rusijos smūgių energetikos infrastruktūrai, pareiškė, kad Ukrainai „šiuo kritiniu momentu labai reikia oro gynybos“.

„Pripažįstame, kad šiuo kritiniu momentu, kai Rusija ir rusų pajėgos raketomis ir iranietiškais bepiločiais lėktuvais apšaudo šios šalies civilinę infrastruktūrą, labai reikalinga oro gynyba“, – spaudos konferencijoje Kyjive kalbėjo J. Sullivanas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer