Prakalbo dingusio 15-mečio tėtis: sūnaus paieškoje – nauja žinia

Trečiadienį jau ketvirtą dieną ieškoma nuo šeštadienio dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio. Į jaunuolio paiešką įsitraukė narai, kinologai su šunimis, kelti dronai, prisijungė ir būrys savanorių. Šiandien savanorių grupės šukavo Neries krantus nuo Gariūnų ir Lazdynų tiltų, atkarpą nuo Gariūnų iki Smiglių. Anksčiau rasti keletas vaikinui priklausiusių daiktų, tačiau paties jo rasti vis dar nepavyko.

Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis, pats aktyviai ieškantis savo sūnaus su būriu savanorių, kurie susibūrė į specialiai paieškai sukurtą grupę „Mykolo paieška“, naujienų portalui tv3.lt teigė, kad koordinuota paieška šiandien jau baigta, deja, nieko rasti nepavyko.

Paklaustas apie tyrimą, tėtis patvirtino, kad jis juda, tačiau šiandien su pareigūnais dar neturėjo laiko pabendrauti, nes aktyviai dalyvavo paieškose.

„Juda, atmetamos versijos, bet, iš tikrųjų, su policija šiandien nebendravau. Žinau, kokius jie darbus darė teritorijos, aplinkos šukavimo, paieškos, bet apie versijas, kurias tiria kriminalistai, šiandien dar neturėjau galimybės paklausti, ttad jų nežinau“, – sakė M. Davidonis.

Nauja žinia

Bent kiek vilties suteikia faktas, kad policijos pareigūnams šiandien ar vakar pavyko atrakinti Mykolo telefoną ir ištraukti iš jo informaciją:

„Pavyko atrakinti, bet ką pavyko paimti, aš neturiu informacijos.“

Paklaustas apie sūnaus dingimo versijas, vyras sakė, kad jų daugybė, tačiau stengiasi neprarasti šalto proto, kuris šioje situacijoje itin reikalingas.

„Daug versijų turiu visokių, bet nežinau. Nemėgstu spėlioti, man turi kalbėti faktai, o ne spelionės.

Aš bandau viską sudėti į bendrą paveikslą, bet kažkokio tikslaus vaizdo aš nematau iš to, ką aš žinau. Ne apie viską ir galiu kalbėti“, – teigė 15-mečio tėtis.

Vyras atviras – nors kai kurios versijos atrodo tarsi iš fantastikos srities, vos gavę informaciją skuba ją tikrinti ir nepraranda vilties – galbūt įvyks stebuklas.

Paklaustas, ar norėtų perduoti prašymą žmonėms, tėtis sakė neturintis, ko daugiau prašyti – savanoriškai Mykolo ieškoti padeda daugybė žmonių, o tai šeimai reiškia labai daug:

„Tiek prisideda žmonės, kad man sunku kažko daugiau ir prašyti.. Bėga laikas, gal bus vis mažiau entuziazmo ir galbūt jis kažkada išvis gali baigtis, bet kol kas jo yra.

Net ir paprastas išėjimas prie upės, net ir mieste, nors ten jau daug kartų ieškota, yra prasmingas.“

Dingo išėjęs iš gimtadienio

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio. Aiškėja, kad vaikinas šeštadienį, kiek po 16 val., išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje, ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

Mama paskelbė vaizdo įrašą

Antradienį dingusio Mykolo Davidonio mama kreipėsi į gyventojus. Jautriame vaizdo įraše ji prašė visų, galinčių padėti, pagalbos. Ji pažymėjo, kad bet kokia turima informacija apie jos sūnų yra vertinga.

„Mieli Lietuvos gyventojai, esu Mykolo Davidonio mama. Pradžioje noriu jums visiems labai padėkoti, kad taip aktyviai įsijungiate į mūsų vaiko paiešką. Mes labai mylime savo vaiką. Be galo, be krašto. Mūsų šeimai jis yra pats svarbiausias asmuo ir Mykolas puikiai tą žino.

Jei kažkas kažką matėte, ar panašų asmenį į Mykolą praeinant, važiuojant transportu ar kažkur, nufotografuokite, atsiųskite informaciją. Tikiuosi, kad mes jį rasime sveiką ir gyvą. Nenuleiskime rankų.

Jei galvojate, kad turima informacija apie Mykolą yra verta pinigų, taip pat, prašau, informuokite mus. Padėkite. Padėkite mums surasti savo vaiką“, – jautriame vaizdo įraše į gyventojus kreipėsi Mykolo mama Ieva Davidonienė.

 

Nerimą keliančios detalės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sekmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasklido vilnietės pagalbos šauksmas padėti surasti jos 15-metį sūnų Mykolą Davidonį.

Tėvų labiausiai neramina kelios detalės – teigiama, kad paskutinio pokalbio su metu draugu 15-metis tarsi nesiorientavo, kur randasi.

Taip pat nerimą kelia ir žinia, kad prie Žirmūnų tilto buvo rasti jaunuolio daiktai – striukė ir kuprinė. Netoli tilto buvo rastas ir 15-mečio ausinių dėkliukas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

Dingusio jaunuolio mama Ieva Davidonienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie 4 valandas – nuo 16 iki 20 val.

„Toje vietoje yra kažkas atsitikę. Ir aš visos visuomenės prašau pagalbos, galbūt kažkas ten ėjo, matė. Dabar jau aiškėja, kad ten buvo daugiau jaunuolių. Galbūt iš tikrųjų čia atsitiko kažkoks įvykis, nusikaltimas, o ne nelaimingas atsitikimas.

Dabar reikia surasti, kas buvo šalia, kokie žmonės, kas vaikščiojo, kas galėjo matyti. <…> Bet kokia informacija yra labai svarbi“, – pasakojo paauglio mama.

Ji paragino visus mačiusius vaikiną ar turinčius naudingos informacijos skambinti numeriais  +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I. Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer