Prasta žinia elektroninių cigarečių garintojams: nesakykite, kad neįspėjo

Skubiai įspėja – elektroninių cigarečių rūkymas, garinimas didina riziką susirgti klastinga infekcija sveikiems ir jauniems žmonėms.

Naujausi tyrimai rodo, kad elektroninių cigarečių rūkymas turi įtakos susirgti sunkia COVID-19 ligos forma.

Nustatyta, kad rūkantiems ir garinantiems elektronines cigaretes jaunuoliams, sergantiems COVID-19, buvo didesnė rizika patirti plaučių uždegimą, kurį sukelia užsitęsusios širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijos.

Garinimas yra toks pat pavojingas, kaip ir rūkymas

JAV atliktame tyrime dalyvavo 45 nerūkantys asmenys, taip pat 30 asmenų, kurie garina ir 29 dalyviai, kurie rūko tabaką. Nustatyta, kad bet kokio tipo cigarečių rūkymas sukelia didesnį kraujo plazmos baltymų kiekį, kuris būtinas virusui išgyventi, rašoma thesun.co.uk.

Tyrimą koordinavęs mokslininkas dr. Theodoros Kelesidis sakė: „Anksčiau dauguma žmonių manė, kad garinimas yra nekaltas dalykas. Tačiau, kaip paaiškėjo, jis turi įtakos daugeliui plaučių ligų, tarp kurių ir COVID-19.

Toks atradimas dėl koronaviruso sąsajų buvo naujas. Paaiškėjo, kad elektroninių cigarečių garinimas pakeitė pagrindinių baltymų kiekį, kuris yra būtinas norint virusui pasidauginti.“

Be to, mokslininkas taip pat pridūrė, kad elektroninių cigarečių garintojai susiduria su didesne rizika patirti infekcijas ir kitas plaučių ligas nei nerūkantys asmenys.

„Elektroninės cigaretės yra kenksmingos. Jos turėtų būti naudojamos tik itin trumpą laiką, pavyzdžiui, bandant mesti rūkyti“, – įspėjo jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer