Pribloškė vaizdas prie ligoninės: nusidriekė milžiniška gyva eilė – tokios apgulties sako nematę seniai

Klaipėdiečiai stebėjosi antradienio rytą prie Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) filialo išvydę nusidriekusią milžinišką gyvą žmonių eilę. Gyventojai susirinko tam, kad galėtų užsiregistruoti eilei patekti pas gydytoją kardiologą. Gydymo įstaiga aiškina daranti viską, kad palengvintų registracijos procesą, tačiau pripažįsta – tokios apgulties nebuvo seniai.

Kaip pasakojo vaizdo prie KUL filialo Jūrininkų ligoninės nuotrauka su portalu tv3.lt pasidalinusi moteris, ryte prie įstaigos rikiavosi milžiniška gyva žmonių eilė. Iš viso tuo metu eilėje į eilę „talonėliui“ pas gydytoją gauti sistemoje buvo net 700 žmonių. Vakarop situacija negerėjo – jau laukė virš 800 žmonių. Tiesa, lauke jie jau nebestovėjo, tačiau stojo į „virtualią eilę“.

„Tai – realiai ekstremali situacija“, – teigė ji.

Moteris pasakojo, kad jos artimasis, stojęs į tokią eilę, tik kovo pabaigoje gaus žinutę apie tai, koks talonėlio pas kardiologą laikas ir data.

„Na, tai sakykim už kokių dar dviejų mėnesių“, – realų patekimo pas specialistą laiką konstatavo ji.

Talonai dingsta akimirksniu

Paprašyta pakomentuoti situaciją, KUL filialo „Jūrininkų ligoninė“ nurodė, kad jos vadovybė bei medikai daro viską, kad planinės pagalbos laukiantys pacientai pas gydytoją patektų kuo skubiau, ieško naujų būdų ir galimybių palengvinti registracijos procesą.

„Pacientams yra sudaryta galimybė registruotis e.sveikata sistemoje, telefonu ar gyvai, atvykus į ambulatorinių konsultacijų skyriaus registratūrą.

Žmonės turi galimybę pasirinkti norimą bet kurios specialybės gydytoją. Tačiau pas kai kuriuos specialistus (dažniausiai pas kardiologus, hematologus ir neurologus) talonai dingsta akimirksniu. Tokiais atvejais pacientai registruojami į laukimo eilę ir būna garantuoti, kad kitą mėnesį taloną tikrai gaus“, – komentavo ligoninės atstovė Jolanta Juškevičienė. 

Sistema – ne be trūkumų

Ji pridūrė, kad laukimo eilė daugeliui palengvina patekimą pas gydytoją, tačiau turi keletą trūkumų. 

„E.sveikata sistemoje veikianti Išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistema, kurią administruoja Registrų centras, neleidžia pacientui registruotis į laukimo eilę pačiam. Todėl pacientai susiduria su nepatogumais. Arba yra priversti skambinti į registratūrą, arba stoti į gyvą eilę. Gyva eilė prie ligoninės nusidriekia prieš 8 val. ryto, prieš prasidedant darbo dienai.

Kai registratūra pradeda darbą, eilės nelieka maždaug per 20 minučių. Šiandien, registracijos pas kardiologus dieną iki 15.30 val. pas Jūrininkų ligoninės kardiologus gyvai ir telefonu buvo užregistruota 850 pacientų“, – rašoma portalui tv3.lt pateiktame komentare. 

Tokios apgulties nebuvo seniai

Nors tokia talonėlių „medžioklė“ – pacientams ne naujas dalykas, Jūrininkų ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriaus vedėjos Nijolės Rimdžiuvienės teigimu,tokios apgulties nebuvo jau seniai. 

„Iki darbo dienos pabaigos šis skaičius bus dar didesnis“, – sakė ji.

Pasak medikės, visi šie žmonės užregistruoti į laukimo eilę: „Paskutinieji kitą mėnesį pas kardiologą tikrai nepateks, nes per mėnesį išdalinama apie 300 talonų.“

Pasak jos, vis tik medikai pastebi, kad iki 50 proc. pas kardiologus pasikonsultuoti atvykstančių žmonių tokios konsultacijos išties nereikia. 

Tuo metu kylant grėsmei paciento sveikatai būtina kreiptis į Ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer