Atvykusi į paskirtą butą ukrainiečių šeima pakraupo: radinys šaldytuve supykino

Pabėgusi nuo karo Ukrainoje, ukrainiečių šeima buvo apgyvendina viename iš savivaldybės būstų Škotijoje. Tačiau šeimai teko smarkiai nusivilti buto sąlygomis – šaldytuve buvo paliktas rūgti ne tik senas pienas, bet ir vystyklai.

Iš karo siaubiamos šalies į Škotiją pabėgo keturių asmenų šeima – 31-erių Valerija Liukovič, jos vaikas bei vyras ir sunkų neįgalumą turintis jos tėvas. Šeima nuo karo bėgo į Jungtinę Karalystę todėl, kad čia gyvena moters mama Tamara.

Visgi, šeimai neteko apsistoti pas Valerijos mamą, nes jiems buvo suteiktas savivaldybei priklausantis būstas Rutherglene, kuris yra visai netoli Glazgo. Pasak šeimos, būstas buvo purvina duobė, o šaldytuve teko rasti net ir panaudotas sauskelnes.

Negalėjo patikėti tuo, ką mato

Pamatę, kur teks gyventi, šeima nusprendė grįžti ir prisiglausti pas Tamarą ir jos vyrą Stephen‘ą Ross‘ą.

Stephen‘as sakė: „Po viso to, ką jie išgyveno, nebūčiau galėjęs sau leisti to, kad pirmąją naktį jiems teks praleisti nešvariame būste. Pats pasibaisėjau, kuomet atidariau šaldytuvą ir jame pamačiau ne tik surūgusį pieną ir sviestą, tačiau ir besimėtančias sauskelnes.

Šaldiklis buvo pilnas nešvaraus vandens, o jame plūduriavo neaiškūs, siaubingi gabaliukai. Viryklė taip pat buvo visa apteršta. Po sofos pagalvėlėmis vis dar tebesimėtė saldainių popieriukai ir traškučiai. Buvau nustebęs kaip ir visi kiti, nes prieš skiriant būstą, niekas nepasirūpino apžiūrėti jo švaros.“

Dviejų miegamųjų butas buvo paskirtas Valerijai, jos 5-erių dukrai Mia‘i, vyrui Ruslanui ir insultą patyrusiam jos tėvui Hennadiy, kuriam buvo be galo sunku laiptais užlipti į pastatą, rašoma dailystar.co.uk.

Šeima į Škotiją pabėgo iš savo namų Zaporižioje, kuri yra pietryčių Ukrainoje, dar prieš tai, kai Rusijos kariai užėmė didžiausią Europoje atominę elektrinę, pranešė „Daily Record“.

Valerija sakė: „Škotai buvo tokie malonūs ir esame jiems dėkingi, bet labai apmaudu, kad butas, kuris buvo paskirtas mano šeimas yra toks purvinas, o ir mano tėvui yra sunku savarankiškai į jį užlipti. Nesitikėjau nieko prašmatnaus, bet maniau, kad jis bus bent jau švarus.

Noriu padėkoti Škotijai ir už suteiktą saugumą, tačiau labai liūdna, nes norime likti Rytų Kilbride, kuo arčiau mano motinos. Ji mums be galo padeda atsistatyti ant kojų.“

Pietų Lanarkšyro tarybos atstovas sakė: „Buvome įspėti, kad šeima atvyksta ir pagal šeimos rėmimo schemą jai bus išduotas būstas. Norėdami padėti ir pasirūpinę, kad šeimai nereikėtų atvykti į mūsų tarnybą darbo valandomis, mūsų komanda, kuri yra atsakinga už benamių asmenų apgyvendinimą, paskyrė šeimai butą. Sutinkame, kad šaldytuvas nebuvo tinkamos būklės ir dėl to galime tik atsiprašyti.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer