Propagandistai jau siaučia: sako numušę lietuvių „Bayraktarą“ per 3,5 min., nors jis dar nė nenupirktas

Savaitgalį lietuviams suaukojus daugiau nei penkis milijonus eurų bepiločiam „Bayraktar“ Ukrainai, socialinėse medijose kaip mat ėmė siausti troliai. Galima rasti žinučių, neva lietuvių „nupirktas“ „Bayraktaras“ buvo numuštas vos tik pakilęs į dangų.

Visa tai, žinoma, yra netiesa. „Bayraktarui“ lietuviai suaukojo šeštadienį, jis dar net nėra nupirktas. Lietuvos krašto apsaugos ministerijos atstovai šią savaitę dėl „Bayraktaro“ turėtų derėtis Turkijoje.

Tačiau troliai „Twitter“ dar sekmadienį ėmė aiškinti, jog lietuvių nupirktas bepilotis buvo numuštas vos tik pakilęs.

„Šimtai lietuvių per tris su puse dienos surinko 4,7 mln. dolerių, kad nupirktų Ukrainai skirtą droną „Bayraktar“, kuris buvo numuštas praėjus 3,5 minutės po pirmojo skrydžio“, – meluoja propagandistai.

„Laisvės TV“ surinko reikiamą 5 mln. eurų sumą dronui „Bayraktar“

Portalas tv3.lt primena, kad „Laisvės TV“ šeštadienį surinko reikiamą 5 mln. eurų sumą dronui „Bayraktar“, kuris bus skirtas kovojančiai Ukrainai.

„Dabar jau mes tikrai galime švęsti“, – tiesioginėje transliacijoje sakė akcijos iniciatorius Andrius Tapinas.

Jis taip pat dėkojo visiems, kurie prisidėjo ir aukojo pinigus šiam tikslui.

Iš viso surinkta per 5 mln. 65 tūkst. eurų, suma vis auga. Šiuos pinigus akcijos iniciatoriams pavyko surinkti per pusketvirtos dienos.

„Laisvės TV“ surinktus pinigus žada pervesti Krašto apsaugos ministerijai, kurios atstovai kitą savaitę vyks į Turkiją derėtis ir pasirašyti ketinimų protokolo.

Ukraina jau daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer