Vienas po kito žudomi Rusijos karo vadai – ekspertas paaiškino, kur slypi jų silpnoji vieta

Ukrainos karo eksperto Vladislavo Seleznevo teigimu, Rusijos aukšto rango karo vadų silpnoji vieta – nepasitikėjimas savo jaunaisiais karininkais. Štai kodėl, eksperto teigimu, generolai gana dažnai perima karių ir taktinio lygio vienetų kontrolę, tapdami prioritetiniu Ukrainos karių taikiniu.

„Viena vertus, Rusijos Federacijos generolai nepasitiki jaunesniaisiais karininkais. Kita vertus, šie jaunesnieji karininkai nerodo iniciatyvos. Atitinkamai, gana aukšto rango Rusijos kariniai vadovai, vyresnieji karininkai yra priversti perimti karių ir taktinio lygio vienetų kontrolę.

Žinoma, Ukrainos snaiperiams, Ukrainos artilerijos daliniams tokie pareigūnai yra prioritetinis taikinys. Jie su jais „dirba“ ir juos sunaikina. Nes daug lengviau sunaikinti vieną karo vadą, kuris organizuoja karinę operaciją ar puolimą, nei po vieną atmušinėti rusų karius“, – interviu „Obozrevatel“ sakė V. Seleznevas.

Ekspertas pažymėjo, kad vyresniojo karininko pašalinimas iš tikrųjų faktiškai palieka Rusijos dalinius „be galvos“ ir taip lėtina puolimo tempą ir intensyvumą.

„Jau girdėjome, kad mūsų šauliai yra dirbę su didelio tikslumo sviediniais, taikydami į valdymo taškus ir ryšių centus, iš kur paleidžiami nurodymai ir įsakymai, į vietas, kur laikoma amunicija. Tai absoliučiai veiksmingi ir tikslų smūgiai, ardantys Rusijos okupacinės kariuomenės operacijas“, – akcentavo V. Seleznevas.

Gegužės pradžioje JAV žvalgyba pranešė apie 8–10 žuvusių Rusijos generolų Ukrainoje. Nuo to laiko likviduotų aukšto rango Rusijos karininkų skaičius tik augo. Pavyzdžiui, šią savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino Rusijos generolo majoro Romano Kutuzovo likvidavimą. Pranešama, kad aukšto rango karininkas buvo nukautas, kol asmeniškai vadovavo puolimui Severodonecke.

Apie tai skelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos departamentas.

„Išskirtinė naujiena. Susipažinkite – 1-ojo armijos korpuso (orkų) vadas generolas majoras Romanas Kutuzovas buvo oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, – rašoma ginkluotųjų pajėgų pranešime.

Generolas majoras R. Kutuzovas, prieš paskiriant jį į apsišaukėlišką Donecko liaudies respubliką („DPR“), ėjo Rusijos Federacijos Rytų karinės apygardos 29-osios kombinuotųjų ginklų armijos štabo viršininku.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer