Putinas: Rusija Ukrainoje „dar nieko rimto nepradėjo“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, Rusija per savo „specialiąją operaciją“ Ukrainoje dar „apskritai dar nieko rimto nepradėjo“, rašo „Radio Svoboda“. Į šį pasisakymą jau sureagavo ir Ukraina.

Kremliaus propaganda nuo pat invazijos į Ukrainą savo agresiją vadina „specialiąja operacija“.

Apie tai Kremliaus lyderis kalbėjo per susitikimą su Dūmos frakcijų vadovais.

„Šiandien girdime, kad jie nori mus nugalėti mūšio lauke. Ką aš galiu pasakyti – tegul jie pabando. Jau ne kartą girdėjome, kad Vakarai nori kovoti su mumis iki paskutinio ukrainiečio. Tai tragedija Ukrainos žmonėms, bet panašu, kad viskas krypsta būtent ten“, – cituojamas V. Putinas.

Režimo lyderis pareiškė, kad Rusija „apskritai dar nieko rimto nepradėjo“. Kartu jis pabrėžė, kad Maskva neatsisako taikos derybų.

„Tačiau tie, kurie atsisako, turėtų žinoti, kad kuo toliau, tuo sunkiau jiems bus su mumis derėtis“, – kalbėjo jis.

V. Putinas taip pat pripažino, kad Vakarų sankcijos kelia Rusijai sunkumų, tačiau, anot jo, jų iniciatoriai nepasiekė savo tikslų. Vakarai sankcijomis Rusijai siekia kurti spaudimą Rusijai, kad ši nautrauktų savo agresiją Ukrainoje.

Į V. Putino pasisakymus jau sureagavo ir Ukraina.

„Nėra jokio „kolektyvinių Vakarų“ plano. Tiesiog konkreti z-armija įžengė į suverenią Ukrainą, apšaudo miestus ir žudo civilius gyventojus. Visa kita yra primityvi propaganda. Todėl V. Putino mantra apie „karą iki paskutinio ukrainiečio“ yra dar vienas Rusijos rengiamo genocido įrodymas“, – pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Michailo Podoliakas.

Kitas Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius mano, kad vakarykštis V. Putino pareiškimas iš esmės buvo skirtas vidinei auditorijai, rašo UNIAN.

„Akivaizdu, kad jie matavosi, žiūrėjo ir bandė atsakyti į ryškesnius visuomenės prašymus. Į visa tai turiu vieną atsakymą: jie nepradėjo, bet jūs jau baigiate, tai viskas. Visoms šioms pastangoms liko mažai laiko. Pusantro mėnesio ir, manau, jie pamažu nurims savo bandymuose žengti į priekį“, – sakė jis.

Anot O. Arestovyčiaus, V. Putinas žaisdamas kruviną žaidimą, bando padaryti gerą įspūdį. Vis dėlto, anot jo, Kremliaus režimo lyderis žino, kad Rusijos kariuomenė Ukrainoje susiduria su nesėkmėmis.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer