Atlikėjai toliau reiškia nepasitenkinimą Karbauskiu: iš „Naisių vasaros“ pasitraukia „The Roop“ ir Donatas Montvydas

Ketvirtadienį netilo kalbos apie liepos 8-9 dienomis nugriaudėsiantį festivalį „Naisių vasara“. Paviešinus festivalyje dalyvausiančių atlikėjų sąrašą internetas sprogo – žmonės nenustojo šurmuliuoti apie tai, kodėl prieš LGBT+ bendruomenės teises pasisakančio renginio sumanytojo Ramūno Karbauskio festivalyje dalyvaus grupės, kurios palaiko šios bendruomenės teises. Nors ir „The Roop“, ir Donatas Montvydas teigė festivalyje dalyvausiantys, penktadienį jie pakeitė nuomonę.

Pats Ramūnas Karbauskis yra ne sykį pasisakęs apie vienalytes santuokas ar LGBT+ grupės eitynes yra atsiliepęs iš nepritariančiosios pusės. Dėl to visuomenėje atsirado dviprasmiškų vertinimų atlikėjų, kurie sutiko pasirodyti festivalyje, atžvilgiu.

Šį savaitgalį vyksiančiame festivalyje planuoja pasirodyti Saulius Prūsaitis, Donatas Montvydas, grupės „The Roop“, „jautì“, „Graži ir ta galinga“. Šios grupės jau anksčiau pasisakė už LGBT+ bendruomenės teises, kai kurie iš jų dalyvavo ir bendruomenės eitynėse.

Tačiau penktadienį iš grupės „The Roop“ pasirodė pranešimas socialiniuose tinkluose. Grupė „The Roop“ ir dainininkas Donatas Montvydas po šiandienos festivalio „Naisių vasara“ mecenato Ramūno Karbauskio pasisakymo apie kreipimąsi į KT teismą dėl prof. Vytauto Landsbergio suteikto valstybės vadovo statuso nusprendė nepasirodyti minėtame festivalyje. Pasak kūrėjų, tai buvo galutinis lašas, kuris niekaip nesuderinamas su atlikėjų vertybėmis.

„Šiandienos žinia ir Ramūno Karbauskio pasisakymas, kad žada kreiptis į KT dėl Vytautui Landsbergiui suteikto valstybės vadovo statuso, mums yra paskutinis lašas.

Oficialiai pranešame, kad nevykstame į Naisių festivalį. Suprantame, kad festivalis yra ne Karbauskio partijos nariams, tačiau turime savo poziciją įvairiais klausimais, kuri kardinaliai skiriasi nuo festivalio mecenato.

Renginyje norėjome visuomenę apjungti, o ne priešinti, šviesti, o ne skirstyti. Tačiau naujausias festivalio pagrindinio mecenato Karbauskio išstojimas tiesiog galutinai atėmė motyvaciją“, – rašė jie socialiniuose tinkluose.

Žinomas atlikėjas D. Montvydas teigia, kad tokie R. Karbauskio veiksmai yra žalingi Lietuvai bei meta politinį šešėlį „Naisių vasaros“ festivaliui, rašoma pranešime spaudai.

„Festivalis įgauna politinį atspalvį, todėl aš ir mano grupė nusprendėme pasitraukti, nenorime būti siejami su Ramūnu Karbauskiu ir jo veiksmais“, – teigia D. Montvydas.

Primename, kad ir kitos renginyje dalyvausiančios grupės pasisakė apie susidariusią situaciją.

Bene pirmieji į kritiką sureagavo grupė „jautì“. Jie socialiniuose tinkluose išplatino pranešimą, jog priimdami sprendimą dalyvauti fesivalyje per daug nesigilino į jo istoriją ir organizatorius ir pranešė pasitraukiantys iš renginio.

„Penktadienį vyks „Naisių vasara 2022“ festivalis, kuriame prieš kurį laiką neapdairiai sutikome groti. Istorija tokia, kad gavome pasiūlymą, žiūrėjome į jį kaip į dar vieną eilinį užsakomąjį renginį, neįsigilinome. Naivu ir kvaila, sužinojus renginio politines gaires ir atspalvius. Mes visiškai nepritariame R.Karbauskio ir jo partijos ideologijai, politinei šio renginio pusei, ir nenorime su tuo asocijuotis, bet kokiomis aplinkybėmis. Nuo šiol renginių užklausas pažadame vertinti daug dėmesingiau ir atsargiau. „jautì“ pasirodymo Naisių festivalyje vienareikšmiškai nebus. Atsiprašom visų“, – aiškinama grupės „jautì“ paskyrose socialiniuose tinkluose.

Grupė „Graži ir ta galinga“ taip pat pripažino padarę klaidą ir iki galo neapgalvoję savo sprendimo dalyvauti festivalyje.

„Turime pripažinti, sutikimas dalyvauti festivalyje neįsigilinus, kas yra pagrindinis festivalio mecentas – mūsų kaltė ir klaida. Nepasidomėjome, priėmėme tai kaip dar vieną užsakomąjį pasiūlymą, o visų ryšių – nesužiūrėjome, sutartis buvo pasirašyta kovo mėnesį. Visa grupė tiek kūrybine veikla, tiek asmeninėmis pozicijomis – palaiko LGBTQ+ bendruomenę, lygias žmogaus teises, apie tai kalbame ir savo gyvuose pasirodymuose, dainose, kūryboje. Šiuo metu sprendžiame, ar atsisakyti dalyvauti renginyje, ar priešingai – pripažinus, kad buvo suklysta sutinkant koncertuoti, bet dalyvauti jame tik dar aštriau išsakant savo poziciją scenoje klausimais, į kuriuos, greičiausiai, R. Karbauskio ir mūsų požiūris skiriasi.

Dalyvavimo atveju, mūsų teatrinė-koncertinė forma leistų mums kaip menininkams išsakyti savo nuomonę ir požiūrį ne atšaukiant savo pasirodymą, bet nuo scenos, gyvai. Visą uždirbtą honorarą, dalyvavimo atveju, planuotume skirti Ukrainos paramai. Taigi šiuo metu su visa kūrybine komanda svarstome, kaip elgtis“, – rašoma portalui jarmo.net atsiųstame atsakyme.

Tuo tarpu atlikėjas Saulius Prūsaitis pasisakė, kad renginyje dalyvaus, nes jis nėra atlikėjas, kuris kuria muziką apie politiką. Panašiai reagavo ir kiti atlikėjai.

Portalas tv3.lt kreipėsi ir į festivalio „Naisių vasara“ organizatorius, kurie atsakymo nepateikė. „Naisių bendruomenės“ vadovė Rita Žukauskienė sakė, kad laiko komentuoti situacijos neturi ir apskritai to daryti nesiruošia.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer