Putino marionetė Medvedevas netveria pykčiu: sudeginsime visą Ukrainą

Diktatoriaus Vladimiro Putino marionetė Dmitrijus Medvedevas niršta ir sako, kad, jeigu Vakarai ir toliau siųs ginkluotę Kyjivui, tokiu atveju visa Ukraina pradės liepsnoti, rašo „The Guardian“.

Buvęs Rusijos prezidentas D. Medvedevas pagrasino, kad jeigu Vakarai ir toliau teiks karinę paramą Ukrainai, tokiu atveju, pasak jo, Rusija surengs dar daugiau atakų ir galiausiai sudegins visą Ukrainą.

„Visa Ukraina, valdoma Kyjivo [valdžios], pradės liepsnoti“, – teigė jis.

Prorusiškas veikėjas D. Medvedevas, palaikantis diktatoriaus Vladimiro Putino pradėtą karinę invaziją Ukrainoje, teigė, kad jeigu Ukraina pradės naudoti ilgojo nuotolio ginklus, tai neva neprivers Rusijos sėsti prie derybų stalo su Kyjivo valdžia, o rezultatas bus priešingas.

Be to, žurnalistui pasiteiravus, kas nutiktų tuo atveju, jeigu Vašingtono pažadėti ginklai Ukrainai galiausiai smogtų Krymui, kur yra sutelktos rusų pajėgos ar į tolimesnius taikinius Rusijos teritorijoje, D. Medvedevas eilinį kartą griebėsi propagandinių komentarų apie galimybę panaudoti visus ginklus, įskaitant ir branduolinius.

Pasak V. Putino marionetės, tokių ginklų panaudojimas priklausytų įvertinus galimų grėsmių pobūdį.

JAV paskelbė apie 2,2 mlrd. dolerių vertės naują ginkluotės ir amunicijos Ukrainai paketą

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie naują ginklų ir amunicijos Ukrainai paketą, kurio vertė siekia 2,2 mlrd. JAV dolerių (2 mlrd. eurų).

Pasak Pentagono, į paketą įtraukta daugiau šaudmenų didelio mobilumo raketinės artilerijos sistemoms HIMARS, kurios Ukrainos pajėgoms leido smogti taikiniams už Rusijos fronto linijos, daugiau oro gynybos sistemų ir šarvuotų transporto priemonių.

Be to, numatoma perduoti nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų (GLSDB), kurios galėtų beveik dukart – iki 150 km – padidinti Kyjivo smūgių Rusijos kariniams taikiniams nuotolį.

„Jie gaus ilgesnio nuotolio pajėgumų … kurie jiems leis vykdyti operacijas ginant savo šalį ir atkovoti savo suverenią teritoriją“, – pareiškė Pentagono atstovas spaudai Patas Ryderis.

Ukrainos vadovai pastaruoju metu prašė skubiai atsiųsti ilgesnio nuotolio amunicijos, o ketvirtadienį buvo pranešta, kad amerikiečiai suteiks neskelbiamą skaičių nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų, kurių veikimo nuotolis yra apie 150 kilometrų. Iki šiol ilgiausias JAV suteiktų raketų nuotolis buvo maždaug 80 kilometrų.

Gavusios GLSDB, Ukrainos pajėgos įgytų galimybę smogti taikiniams, tokiems kaip pagrindinės Rusijos pajėgų tiekimo linijos, ginklų sandėliai ir aviacijos bazės, Rusijos okupuotose Donbaso, Zaporižios ir Chersono srityse bei šiaurinėje okupuoto Krymo dalyje. 

P. Ryderis sakė nežinąs, kaip Ukraina planuoja panaudoti šias bombas, kurias gamina „Boeing“ ir „Saab“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer