Rusai stumdosi dėl Šengeno vizų: bijo likti be atostogų ir pirkinių

Rusijoje užfiksuotas skubus Šengeno vizų užklausų šuolis. Viskas dėl to, kad pasigirsta informacija apie būsimus vizų apribojimus Rusijos Federacijos piliečiams. Per pastarąsias dvi savaites besikreipiančiųjų skaičius išaugo 40 proc. Apie tai rašo rusiškasis „Kommersant“, remdamasis šaltiniais turizmo rinkoje, skelbia Liga.net.

Anot jų, kas antras klientas bando prašyti vizos ateičiai, daugiausia kelionėms su vaikais į Europą rudens atostogų metu. Rusijos kelionių organizatorių asociacijos vykdomosios direktorės Majos Lomidzės vertinimu, dabar rusų srautas į Europą atsigavo 5-10 proc. nuo to lygio, kuris buvo prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

Viena iš Rusijos įmonių teigė, kad dažniausiai Rusijos Federacijos piliečiai kreipiasi dėl vizų į Švediją, Suomiją, Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Vokietiją, Šveicariją, Vengriją, Austriją ir Graikiją. Anksčiau prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarų šalis uždaryti įvažiavimą visiems rusams.

Rugpjūčio 9 dieną Estija taip pat paragino neišduoti turistinių vizų rusams.

Tą pačią dieną apie tai prabilo ir Suomijos ministrė pirmininkė. Rugpjūčio 10 dieną žiniasklaida pranešė, kad ES pradėtas svarstyti Šengeno vizų išdavimo rusams nutraukimas. Draudimas gali būti įtrauktas į naują, septintąjį, sankcijų Rusijai paketą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer