Turkija Lietuvai dovanoja „Bayraktar“ droną: ji sužavėta žmonių noru padėti Ukrainai

Turkija padovanos kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai. Apie tai paskelbė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Aš to nesitikėjau, bet „Bayraktaro” istorija įgijo netikėtą posūkį. Turkija yra sužavėta Lietuvos žmonių noru padėti Ukrainai ir Turkija ir dronų gamintojas dovanoja Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ ir iki liepos mėn. mūsų Bayraktaras bus paruoštas. Dėkojame Turkijai! Tada Bairaktaras bus atgabentas (manau pagelbės Lietuvos kariuomenės oro pajėgos).

Turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu. Laisvės TV taip pat perves 1.5 milijono eurų Krašto apsaugos ministerijai, už kuriuos Bayraktaras bus gerai apginkluotas. O likę pinigai – 4.4 milijono – Turkijos atstovų pageidavimu galėtų būti skirti humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai”, – feisbuke paskelbė A. Anušauskas.

Ketvirtadienį žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, kurio įsteigta „Laisvės TV“, kuri rinko žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui, taip pat paskelbė šią žinią.

„Dabar atsisėskit skaitantys – nes tai yra didžiausia naujiena, kurią sužinosit šią savaitę.

Karštai iš Stambulo – Turkija yra sužavėta mažos Lietuvos žmonių ryžtu padėti Ukrainai, kad taip pavyko surinkti pinigus ir kad Bayraktaro vardas jau kelios dienos skamba visame pasaulyje.

Todėl Turkija ir Baykar gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais. Tiksli kaina neskelbiama, bet tai tikrai daugiau nei vienas ar keli milijonai eurų. Dar geriau – Turkija pažadėjo maksimalų greitį šiam projektui, mūsų atstovų nuomone, gal net per tris savaites mūsų Bayraktaras bus paruoštas ir Lietuvos karinės oro pajėgos nuskris jo parsigabenti, kad galėtų dar patys užmesti akį ir kuo greičiau perduoti Ukrainai.

Turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu. Nacionalinis vardo rinkimas startuoja jau rytoj“, – rašė A. Tapinas.

Jis skelbė, kad kitą savaitę planuojama pasitarti su ekspertais, kokie yra variantai.

„Kadangi tai yra jūsų visų pinigai – teks, matyt, daryti nacionalinę apklausą ir spręsti bendrai. Mes turim Bayraktarą, turim ginkluotę ir dar turim 4.4 milijono. Turbūt teks vykdyti pažadus atostogauti Turkijoje. Ačiū KAM vadovybei – ministrui Arvydas Anušauskas ir viceministras Vilius Semeška už rezultatyvias derybas Stambule! Ir, aišku, ačiū Turkijai – tai yra nuostabi dovana atsiliepiant į mažos šalies mažos televizijos iniciatyvą. Teşekkür ederim, Türkiye!” – rašė A. Tapinas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer