Rusija jau grasina Estijai: tai bus pagrindas imtis griežtų veiksmų

Rusijos saugumas šiandien paskelbė, kad Darjos Duginos nužudymą suorganizavo Ukrainos spec. tarnybos, o tariamai sprogmenį į mašiną padėjusi moteris paspruko į Estiją. Rusijos senatorius Vladimiras Džabarovas paskelbė, kad Rusija reikalaus įtariamosios išdavimo, o Estijai nesutikus – „bus pagrindas imtis griežtų priemonių“.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) pirmadienį paskelbė „atskleidusi nusikaltimą“ ir apkaltino dėl D. Duginos mirties Ukrainos spec. tarnybas bei 43-ejų Nataliją Vovk (Šaban).

Rusų teigimu, moteris į Maskvą atvyko kartu su dukra savo automobiliu „Mini Cooper“. Kelionės metu automobiliui buvo triskart keičiami numeriai – paskutinį sykį jau po tariamai įvykdyto automobilio, kuriuo važiavo D. Dugina, užminavimo. Tuomet, Rusijos saugumiečių teigimu, moteris kartu su savo dukra išvyko per Psokovą į Estijos teritoriją.

„Jeigu Estija neišduos Rusijai Duginos nužudymo vykdytojos, yra pagrindas griežtiems veiksmams Talino atžvilgiu“, – savo „Telegram“ kanale rašė V. Džabarovas. Taip pat jau spėjo pasireikšti ir Kremliaus propagandininkė Margarita Simonian, paraginusi surengti nužudymo spec. operaciją Taline.

60 metų A. Duginas, kartais dar vadinamas „Putino Rasputinu“ arba „Putino smegenimis“, yra aktyvus intelektualas ultranacionalistas.

Jis seniai pasisako už naują didžiulę Rusijos imperiją, apimančią suvienytas rusakalbes teritorijas, ir visa širdimi remia Maskvos operaciją Ukrainoje.

Rusijai 2014 metais aneksavus Krymą A. Duginas palaikė šį veiksmą, o Vakarų šalys įtraukė jį į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą.

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas sekmadienį paneigė, kad Kyjivo pareigūnai kaip nors prisidėjo prie šio sprogdinimo.

D. Dugina buvo ne taip plačiai žinoma savo tėvo, „imperinės Rusijos“ ideologo, veiklos pasekėja.

Primename, kad naktį į rugpjūčio 21-ąją Rusijos filosofo Aleksandro Dugino, kurio ultranacionalistinės idėjos, kaip manoma, padarė didelį poveikį autoritarinio prezidento Vladimiro Putino politikai, duktė Darja žuvo per automobilio sprogdinimą netoli Maskvos.

29 metų Darjos Duginos vairuojamas jos tėvui priklausantis automobilis „Toyota Land Cruiser“ buvo susprogdintas apie 21 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, jai grįžtant namo iš vieno festivalio netoli sostinės. Tyrimų komiteto Maskvos srities padalinys nurodė, kad automobilyje buvo padėtas sprogstamasis įtaisas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer