Rusija nustojo siųsti naujus dalinius į Ukrainą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovai pranešė, kad Rusijos Federacijos karinė vadovybė po Ukrainos suduotų galingų smūgių nustojo siųsti naujus dalinius į Ukrainos teritoriją, rašo „The Guardian“.

Teigiama, kad „Rusijos Federacijos karinė vadovybė sustabdė naujų, jau suformuotų dalinių siuntimą į Ukrainos teritoriją“.„Dabartinė situacija operacijų „teatre“ ir nepasitikėjimas vadovais lėmė, kad didelis skaičius savanorių atsisako tarnauti karo lauke.

Tokiai situacijai įtaką padarė paskelbta informacija apie žuvusius [karius], neatsižvelgiant į privačių karinių grupių ir mobilizuotų [asmenų] iš laikinai okupuotų teritorijų praradimus. Padėtis tik blogėja dėl [Kremliaus] požiūrio į sužeistus [karius].

Visų pirma, Rusijos ligoninėse diagnozės ir koviniai sužalojimai sąmoningai supaprastinami, reabilitacijai neskiriama pakankamai laiko, tad tokiu būdu siekiama, kad kariai būtų grąžinti į karo frontą“,  – rašoma pranešime.

Ukrainos gynybos ministras: kontrpuolimas pietuose ir šiaurėje – „trečia karo fazė“

Ukrainos karas su Rusija įžengė į naują etapą, kuris tapo įmanomas dėl Vakarų ginklų tiekimo, pirmadienį paskelbtame interviu teigė ukrainiečių gynybos ministras.

„Kontrpuolimas yra trečiasis Ukrainos plano atkovoti pozicijas pietuose ir šiaurėje etapas“, – Prancūzijos dienraščiui „Le Monde“ sakė Oleksijus Reznikovas.

Pirmuoju etapu bandyta atgrasyti Rusiją nuo puolimo, o antruoju siekta „stabilizuoti frontą ir patikrinti jo atsparumą“, nurodė ministras.

„Mūsų kariuomenės vadai, atsižvelgdami į iš partnerių gautą ginkluotę, parengė planą: pradėjome naudoti mobiliąsias artilerijos sistemas HIMARS [iš JAV], kad nutrauktume priešo tiekimo linijas ir sunaikintume degalų bei ginklų sandėlius“, – sakė jis.

Pasak O. Reznikovo, Prancūzija neseniai pažadėjo naują pagalbos paketą.

„Negaliu pateikti detalių, bet tai labai geri elementai, esu patenkintas“, – patikino jis.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo savaitgalio atkovojusios dešimtis miestų ir gyvenviečių, įskaitant svarbų Iziumo miestą.

Vyriausybė taip pat apkaltino Rusijos pajėgas, kad atsitraukdamos jos taikosi į elektros tinklus ir dėl to rytuose nutrūksta elektros energijos tiekimas.

„Tai bus tęsiama serijomis, epizodais: bus du tokie pat epizodai, kaip šis“, – sakė O. Reznikovas.

„Tai bus tarsi sniego gniūžtė, ji pradės riedėti, vis didėdama ir didėdama… ir pamatysime, kaip antroji pagal dydį pasaulio kariuomenė bus priversta trauktis“, – kalbėjo ministras.

Jis pakartojo, kad Ukrainos pergalė reikštų visišką rusų užgrobtų teritorijų, įskaitant 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą, susigrąžinimą.

O. Reznikovas sakė, kad Ukraina taip pat siekia „aiškaus plano, kaip rusai atlygins žalą ir kaip bus nustatyta atsakomybė už karo nusikaltimus“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer