Rusijos Dūmos pirmininkas pradėjo grasinti Amerikai: „Mes turime, ką susigrąžinti“

Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas kalbėdamas trečiadienį įsijautė kaip reikiant. Socialiniame tinkle „Twitter“ ėmė sklisti šio rusų politiko kalbos Valstybės Dūmoje ištrauka, kurioje V. Volodinas nevaldo liežuvio ir grasina JAV atsiimti Aliaską.

„Mes visada turime kuo atsakyti, o Amerika tegul visada prisimena: ten yra dalis jos teritorijos, Aliaska. Kai jie pradeda bandyti naudotis mūsų resursais užsienyje, prieš tai darydami tegul pagalvoja, mes irgi turime, ką susigrąžinti. Va, Tolstojus siūlo ten surengti referendumą. Mes nesikišam į vidaus reikalus, o jie kaip mantrą dešimt metų kartoja, kad viskas kas pas juos vyksta, kad ir prezidento rinkimai, tai dėl to, kad kišasi Rusija. Taip negerbti savo prezidento…“, – aiškino V. Volodinas.

Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis juokaudamas „Twitter“ parašė: „Drebėk, Amerika!“.

Aliaska praeityje iš tiesų yra priklausiusi Rusijos imperijai, tačiau 1867 metais Rusijos caras Aleksandras II šią teritoriją už 7,2 mln. dolerių perleido Jungtinėms Valstijoms. Dėl Krymo karo Rusiją kamavo lėšų stygius, kolonija tuo metu nepasirodė pelninga ir buvo labai nutolusi nuo imperijos, tuo tarpu amerikiečiai Aliaskoje įžvelgė galimybių rasti aukso, gauti kailių, žvejybos plotų, megzti prekybinius santykius su Kinija ir Japonija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer